Targi przemysłu maszynowego w Kielcach

Zakończyły się kolejne edycje targów przemysłu maszynowego, organizowane co roku w Targach Kiece. W tym roku podczas  wystaw: STOM-TOOL, STOM-BLECH, SPAWALNICTWO, CONTROL-STOM, PNEUMATICON I EXPO-SURFACE zaprezentowano wiele ciekawych produktów.

 

 

Trzy dni targowe, 8 imprez, blisko 6000 zwiedzających i 554 wystawców – tak najkrócej można podsumować minione wydarzenie, na które złożyły się wystawy STOM-TOOL, STOM-BLECH, SPAWALNICTWO, CONTROL-STOM, PNEUMARTICON, i EXPO-SURFACE. W tym samym czasie debiutowały także Targi Laserów i Technologii Laserowych STOM-LASER oraz Targi Wirtualizacji Procesów WIRTOPROCESY. Tereny Targów Kielce stały się stolicą najnowocześniejszych maszyn, niezawodnego sprzętu i innowacyjnych rozwiązań. Targi

skupiły tym samym czołowych producentów i dystrybutorów narzędzi, jak również branżowych specjalistów, których łączy m.in. chęć zapoznania się z najnowszymi technologiami.

 

 

Debiutujące targi wręcz podbiły serca zwiedzających. Organizowany w ramach targów WIRTOPROCESY Dzień Druku 3D przyciągnął wielu zwiedzających, okazując się tym samym strzałem w dziesiątkę. Dużą popularnością cieszyła się także Konferencja 4Poland, prowadzona podczas targów STOM-TOOL przez Grupę Polskie Centrum Narzędziowe S.A. Mocnym punktem merytorycznym w czasie wystawy EXPO-SURFACE były wykłady prowadzone przez ekspertów naukowych z Katedry Chemii i Korozji Metali Wydziału Odlewnictwa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Piąta edycja Targów Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni była także okazją do wymiany doświadczeń związanych z technologiami antykorozyjnymi, a to przy okazji wygłaszanego referatu pt. „Roto-Arc Innowacyjny System Rozpylania do natryskiwania cieplnego powłok antykorozyjnych”. Na uwagę zasługiwało także seminarium „Innowacje szansą krajowego sektora hydrauliki i pneumatyki wobec wyzwań rynku”, współorganizowane przez Korporację Napędów i Sterowań Hydraulicznych i Pneumatycznych oraz Katedrę Urządzeń Mechatronicznych Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn Politechniki Świętokrzyskiej w ramach targów PNEUMATICON.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments