Rewolucja w cięciu materiałów izolacyjnych Brzeszczoty Bosch Precision for FiberInsulation

Do cięcia materiałów izolacyjnych w Polsce używa się głównie noży ręcznych, którymi pracuje się ciężko, wolno oraz niedokładnie. Dlatego Bosch zaproponował rewolucyjne rozwiązanie – specjalnie optymalizowane brzeszczoty Precision for FiberInsulation przeznaczone do pił szablastych.

 

 

Brzeszczoty Bosch Precision for FiberInsulation są rewolucyjnym rozwiązaniem nie tylko w stosunku do noży ręcznych przeznaczonych do cięcia materiałów izolacyjnych, takich jak wełna mineralna i szklana czy styropian itp., ale także do noży brzeszczotowych stosowanych w wyrzynarkach. Po pierwsze, piły szablaste są narzędziami lepiej dostosowanymi do cięcia materiałów izolacyjnych, szczególnie kompaktowe modele akumulatorowe (np. Bosch GSA

10,8 V-LI Professional), którymi łatwo jest operować i ciąć w każdej pozycji, co jest bardzo ważne na placu budowy. Po drugie, w brzeszczotach Bosch Precision for FiberInsulation zastosowano nowy rodzaj ostrza symetrycznie ząbkowanego (tylko w trzech modelach do cięcia izolacji powyżej 100 mm), zamiast falistego (jedynie brzeszczot do cięcia izolacji do 100 mm). Ostrze ząbkowane jest bardziej agresywne, dlatego doskonale nadaje się do cięcia grubszych elementów, szczególnie wykonanych ze sprasowanych (czyli dość twardych) materiałów izolalcyjnych. Zapewnia ono przy tym, oprócz dużej wydajności cięcia, wysoką jego dokładność oraz jakość (czyste krawędzie po przecięciu). Po trzecie, aby zapewnić prostoliniowość cięcia grubszych materiałów, wszystkie brzeszczoty Precision for FiberInsulation pogrubiono, zaś w najdłuższym oznaczonym jako S 2013 AWP zastosowano żebrową konstrukcję korpusu. Efektem tych zabiegów było znaczne usztywnienie tych narzędzi. Dzięki temu podczas cięcia nie wyginają się na boki, tak jak większość brzeszczotów do cięcia metali czy nawet drewna, i tną idealnie prostoliniowo. W brzeszczotach symetrycznie ząbkowanych wykonano również czołowe ostrze gładkie, które ułatwia zagłębianie się w materiał, przez co zwiększono użyteczność tych narzędzi.
Reasumując, brzeszczoty Bosch Precision for FiberInsulation dzięki zastosowanym w nich rozwiązaniom zapewniają precyzję cięcia i bardzo szybki postęp prac, zwłaszcza podczas obróbki grubych oraz sprasowanych materiałów izolacyjnych. Prezentowane narzędzia można stosować we wszystkich piłach szablastych, a szczególnie w przewodowej Bosch GSA 1300 PCE Professional i kompaktowej akumulatorowej Bosch GSA 10,8 V-LI Professional.

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar