Profesjonalne tarcze do elektronarzędzi w rodzinie pił marki GLOBUS

Rodzina pił tarczowych z węglikami spiekanymi do elektronarzędzi marki GLOBUS poszerzyła się w ostatnim okresie o nowe piły STEEL-TECH Electro oraz GLOTECH Electro.

 

Seria STEEL-TECH Electro przeznaczona jest do tzw. zimnej technologii cięcia metalu. Piły, wyposażone w specjalny węglik spiekany, zapewniają proste, dokładne i czyste cięcie, pozostawiając krawędzie bez zadziorów i bez przypaleń przy minimalnym nagrzewaniu się i iskrzeniu. Próby porównawcze cięcia tarczami ściernymi renomowanych producentów wykazują przewagę pił STEEL-TECH. Koszt pojedynczego cięcia wypada na korzyść pił z węglikiem spiekanym, nie wspominając o oszczędności czasu pracy związanej z

częstą wymianą narzędzia w przypadku tarczy ściernej. Natomiast warunki pracy są znacznie przyjemniejsze, gdyż piły z węglikiem nie wytwarzają chmury pyłu ściernego i nie generują ciepła, a dzięki zastosowaniu odpowiedniej geometrii ostrza (GC) oraz nacięć tłumiących zapewniają znacznie niższy poziom hałasu i wibracji. Proponowane piły przeznaczone są do cięcia elementów wykonanych ze stali konstrukcyjnych, takich jak: rury, kształtowniki, blachy trapezowe o grubości ścianki do 3 mm. Serię STEEL-TECH Electro marka GLOBUS poleca głównie użytkownikom, którzy oczekują od narzędzia dużej mobilności w trakcie pracy oraz wysokiej precyzji gwarantującej odpowiednią jakość wykonywanych prac.
Seria GLOTECH Electro to piły przeznaczone do cięcia płyt drewnopochodnych okleinowanych, fornirowanych oraz sklejki do grubości 40 mm.  Seria ta jest szczególnie zalecana do pilarek ręcznych, ukośnic, również może z powodzeniem pracować na agregatach tnących w centrach sterowanych numerycznie. Parametry techniczne serii STEEL-TECH Electro spełniają oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników – wykonywane są w technologii pił przemysłowych serii GLOTECH. Konstrukcja narzędzi zaprojektowana została w oparciu o najlepsze materiały wyjściowe, w tym super twardy węglik spiekany (ok. 2000 HV), a technologia wykonania gwarantuje jakość cięcia na najwyższym poziomie.
Zastosowane uzębienie typu GS (naprzemianskośne) poszerza zakres zastosowań tej serii. Piły radzą sobie doskonale zarówno w cięciu materiałów drewnopochodnych, takich jak sklejka, MDF, płyta wiórowa, jak i w cięciu poprzecznym suchego drewna twardego. Ich wysokie walory można również docenić przy cięciu materiałów z drewna egzotycznego, które nierzadko sprawia wiele kłopotów w obróbce ze w względu na wysoką twardość i gęstość. Szeroka gama typowymiarów w pozostałych grupach pił do elektronarzędzi gwarantuje dopasowanie właściwego narzędzia do użytkowanej pilarki, dzięki czemu oferowane przez markę GLOBUS piły mają charakter uniwersalny i mogą być powszechnie stosowane w dostępnych elektronarzędziach na rynku. Pełna oferta typowymiarowa pił do elektronarzędzi dostępna jest nawww.globus-wapienica.eu.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments