Opalarki YATO Temperatura pod kontrolą

Po latach rzetelnej pracy i wprowadzeniu na rynki dalekowschodnie, europejskie i krajowy setek innowacyjnych produktów, TOYA S.A. kontynuuje dynamiczny rozwój najsilniejszej swojej marki YATO, do tej pory znanej wszystkim z profesjonalnych narzędzi ręcznych przeznaczonych dla przemysłu i motoryzacji. Poruszając się nadal na gruncie asortymentu narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w serwisach i stacjach obsługi samochodów, TOYA zaproponowała podstawowe narzędzia elektryczne, potrzebne w każdym warsztacie, nie tylko samochodowym.

 

 

 

W pierwszej kolejności wprowadza elektronarzędzia potrzebne przy wielu pracach montażowych i wykończeniowych.

Z tego „pakietu” pojawiły się już pistolety do aplikacji kleju termotopliwego zasilane z sieci 230 V. Kolejne produkty, które wprowadzone będą do sprzedaży, to pistolety do aplikacji kleju termotopliwego zasilane z akumulatora Li-Ion i nowoczesne pistolety do nadmuchu gorącego powietrza, tzw. opalarki.Najszybciej w ofercie YATO pojawią się opalarki elektryczne przeznaczone do bardzo wielu zastosowań, niekoniecznie tylko do „opalania okien”. Proponowane opalarki zasilane są z sieci elektrycznej 230 V. Mają wydajne silniki napędzające dmuchawy i nowoczesne, wysokowydajne układy grzewcze oparte na bazie termoodpornych elementów ceramicznych. Korpus opalarek wykonany jest z tworzywa odpornego na działanie wysokiej temperatury i uszkodzeń mechanicznych.
Nowoczesna forma i wysokiej klasy ergonomia urządzeń jest wynikiem pracy zespołu konstrukcyjno-projektowego TOYA, opracowującego rozwiązania koncepcyjne i technologiczne stosowane w nowych narzędziach. Nowe opalarki YATO oznaczono jako YT-82288, YT-82291, YT-82292, YT-82293. Bazowa wersja urządzenia (YT-82288) ma wydajny silnik elektryczny napędzający dmuchawę oraz ceramiczny moduł grzejny. Właściwy dobór parametrów grzałek i dmuchawy zapewnia skuteczność urządzenia na wszystkich poziomach działania. Opalarka o mocy 2000 W może pracować zależnie od potrzeb z różnymi temperaturami i wydajnością tłoczonego powietrza. Pierwszy zakres  pracy to 300 l tłoczonego powietrza o temperaturze 350°C, drugi to 500 l o temperaturze 550°C. Opalarka zapakowana jest w ekologiczne ulegające biodegradacji opakowanie kartonowe.
Kolejny model to YT-82291. Jego parametry techniczne są takie same jak modelu YT-82288, tzn. moc 2000 W, wydajność – maksymalnie 500 l/min, temperatura 550°C. Dodatkowo wyposażono ją w zestaw czterech dysz osłaniających i skupiających oraz trójkątny skrobak służący do usuwania rozgrzanej wcześniej warstwy starej farby. Zestaw przeznaczony jest dla wykonawców prac remontowych, malarskich i wykończeniowych.
Kolejny zestaw to YT-82292. Parametry techniczne – podobne jak w opalarkach omówionych powyżej. Dodatkowym atutem jest możliwość precyzyjnych nastawień, dzięki trzyzakresowemu przełącznikowi trybu pracy. Maksymalna wydajność tłoczonego powietrza na III biegu to 500 l na minutę o temperaturze 550°C.
Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest zamontowanie panelu kontrolnego umożliwiającego bieżącą regulację parametrów pracy narzędzia. Osiągane wartości (wskazania) sygnalizowane są za pomocą kolorowych diod. Funkcja ta umożliwia prace związane z obróbką tworzyw sztucznych, np. spawanie, regeneracja zderzaków samochodowych itp. Prace te wymagają podawania powietrza o dokładnie określonej temperaturze.
Kolejnym modelem opalarki wprowadzanym do sprzedaży przez TOYA SA jest opalarka YATO YT-82293. Może ona pracować zależnie od potrzeb na I, II lub III biegu, osiągając na biegu I 50°C, na II i III biegu 70-600°C, odpowiednio wzrasta również ilość tłoczonego powietrza: na I i II biegu 300 l/min, a na III biegu – 500 l/min.
Umiejętne wykorzystywanie potencjału opalarki, możliwe dzięki precyzyjnej kontroli parametrów, czyni ją niezwykle użyteczną przy pracach wymagających precyzyjnego dozowania nadmuchu i wysokiej temperatury. Dokładne regulacje i kontrolę zapewnia użyty w opalarce zespół sterowniczy z cyfrowym odczytem parametrów pracy na ekranie LCD. Zestaw zawiera podstawowe narzędzia używane przy pracach wykończeniowych: cztery dysze oraz skrobak. Podobnie jak model z sygnalizacją diodową opalarka ta dedykowana jest do prac związanych z nagrzewaniem, osuszaniem, wypalaniem, lutowaniem, klejeniem z określoną dokładnie temperaturą nadmuchu. Ciekawym rozwiązaniem, na które warto zwrócić uwagę, jest
zaprojektowanie wlotów powietrza w taki sposób, iż kratki osłaniające je pełnią funkcję stabilnej podstawki ułatwiającej odstawienie gorącego urządzenia.
Opalarki YT-82293, YT-82292 i YT-82291 zostały zapakowane w chroniące przed uszkodzeniem wygodne, praktyczne kufry z tworzywa. Ułatwia to znakomicie transport i przechowywanie. Wszystkie modele posiadają znak CE i objęte są dwuletnią gwarancją, a w razie potrzeby opieką serwisową po upływie terminu gwarancji.

 

Produkty dostępne w sklepie internetowym toya24.pl.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar