Rewolucja w wykonywaniu otworów w płytkach

Czy można wywiercić otwór w twardej płytce gresowej w zaledwie kilka sekund, bez konieczności doprowadzenia wody, z użyciem standardowej szlifierki kątowej, uzyskując przy tym czyste krawędzie? Wydaje się to niemożliwe. A jednak tak nie jest.

 

Rozwiązaniem są otwornice do gresu serii ROCKET. Jeszcze na jesieni zeszłego roku we wrocławskim biurze firmy ADIAM przy ul. Centralnej została podjęta decyzja o rozpoczęciu prac badawczo-rozwojowych ukierunkowanych na nowy produkt, który miał być antidotum na problemy dużej rzeszy glazuników. Co prawda, istnieją na rynku wiertełka z nasypem galwanicznym, jednak ta technologia wymaga

chłodzenia wodą, co nie jest wygodne ani też proste. Zazwyczaj konieczne jest zastosowanie dodatkowego osprzętu doprowadzającego wodę, i co ważniejsze, zapewnienia jej kontrolowanego odpływu zdala od napędu elektrycznego. Są to narzędzia wymagające dużej precyzji oraz cierpliwości. Zbyt duży nacisk prawie natychmiast zakończy żywot narzędzia, powodując odpadnięcie czołowej warstwy diamentów. Czas wykonania otworu jest liczony w minutach.

Wizją wrocławian było narzędzie, które będzie skuteczniejsze, bezpieczniejsze i odporniejsze na niedokładność operatora. Coraz większe znaczenie w tej dziedzinie zaczęła odgrywać szybkość wykonywania prac. Kogo stać dziś na narzędzia wymagające dużych nakładów czasu?

Od wiosny na warsztat trafiły prototypowe wersje otwornic. Do testów zostali zaproszeni zaprzyjaźnieni glazurnicy, co zwiększyło obiektywizm. W efekcie przed kiloma tygodniami na rynku pojawiła się finalna wersja produktu, czyli koronek ROCKET. Otwornice ROCKET występują w dwóch wersjach: PREMIUM oraz PRESTIGE (dla najbardziej wymagających). Druga wersja ze względu na sloty sięgające także rury, nie jest dostępna w rozmiarach mniejszych niż 25 mm.

Pierwsze, co się rzuca w oczy, to fakt, iż wiertełka są niezwykłe wygodne w użyciu: zostały zaprojektowane do pracy na sucho, nie wymagają chłodzenia wodą i nie ma to negatywnego wpływu na jakość i trwałość. Kolejna zaleta to mocowanie M14, czyli możliwość nakręcenia na szlifierkę kątową. Bez obaw o prędkość obrotową – użyte ziarno diamentowe jest specjalnie na ten fakt przygotowane. „Popularna „kątówka” zapewnia sprawniejszą manipulację oraz kompaktowość zestawu. Ziarno diamentowe zostało nałożone na ścianki podczas procesu lutowania próżniowego. Ta innowacyjna technologia sprawdziła się w ekstremalnych warunkach wśród ekip ratunkowych, gdzie liczy się każda sekunda (tam stosowane są tarcze tnące, np. HORION). Takie narzędzia, choć droższe w produkcji, charakteryzują się wysoką odpornością mechaniczną. Przyłożenie zbyt dużej siły nie spowoduje tak szybko uszkodzenia narzędzia, ani płytki. Po kilku otworach bez problemu nabierzemy wprawy, otwornica błyskawicznie wgryza się w materiał i prowadzi cięcie. Płytki ścienne to przeszkoda możliwa do pokonania w zaledwie kilka sekund. Twarde płytki podłogowe wydłużają czas operacji do maksymalnie kilkunastu sekund. Otwornice ROCKET wymagają aktywnego prowadzenia w celu usuwania powstającego pyłu. Wystarczy wykonywać ruchy przypominające rozwiercanie otworu. Wysoki boczny nasyp ochroni krawędzie przed odpryskami.

Jest to ciekawy produkt dla wszystkich glazurników, którzy chcą usprawić swoją pracę. Mając otwornice ROCKET, zyskamy cenny czas na inne czynności oraz podniesiemy jakość świadczonych usług, zostawiając idealnie wykończone wnętrze w każdym detalu. ADIAM dzięki temu produktowi zrobił kolejny krok w stronę rozwoju swojej oferty przeznaczonej dla płytkarzy. Jeśli wspomnimy o sprawdzonych już tarczach jak FLIESE MUSIC czy PHOENIX, które zyskały uznanie na tym rynku czy o innowacyjnych, super precyzyjnych maszynach BATTIPAV, to okazuje się, że otwornicami serii ROCKET wrocławianie ugruntowali swoją pozycję wiodącego dostawcy w zakresie techniki diamentowej.

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments