Bosch PLL 1 P – poziomica laserowa, która zmieści się w każdej kieszeni

Poziomica PLL 1 P firmy Bosch nie tylko zapewnia laserową precyzję, ale także jest niewielka i bardzo łatwa w obsłudze. Jest dostępna na rynku od kwietnia 2013 r.

 

 

 

 

Niezależnie od tego, czy prowadzimy prace remontowe, montażowe lub dekoracyjne, niewielka poziomica laserowa Bosch PLL 1 P przyda się w każdym domu. Te wszystkie zadania można wykonać precyzyjną poziomicą, która jest niewiele grubsza od długopisu i mieści się w kieszeni.

Precyzyjne wskazania na krótkich dystansach
W odróżnieniu od modelu poprzedniego

nowa poziomica Bosch PLL 1 P wyposażona jest w dwa moduły laserowe: punktowy i liniowy. Laser punktowy ma zasięg 20 m i służy do punktowego przenoszenia wysokości. To idealne narzędzie np. do wyznaczania miejsc pod montaż gniazdek elektrycznych. Do takich zastosowań najlepiej użyć poziomicy zamontowanej na statywie, co zapewni precyzyjną pracę. Z kolei laser liniowy wyświetla linię o długości 5 m i przeznaczony jest do wyznaczania linii prostej na ścianie. Poziomicę można zamocować bezpośrednio na ścianie, korzystając ze specjalnego uchwytu ściennego, który pozwala na przymocowanie poziomicy i wyświetlenie linii pod dowolnym kątem. Wyznaczenie idealnie poziomej linii przyda się przy montowaniu szafek lub półek. Gdy chcemy zawiesić obrazy na ścianie, np. nad schodami, warto skorzystać z możliwości wyświetlenia linii prostej pod dowolnym kątem. Przymocowanie niewielkiego uchwytu do ściany nie wymaga wiercenia i jest możliwe za pomocą wbudowanego magnesu (na powierzchniach metalowych), a także pinezek lub taśmy samoprzylepnej wielokrotnego użytku (np. na drewnianej lub murowanej ścianie). Uchwyt wyposażono w pokrętło regulacyjne, które zapewnia precyzyjne ustawienie kąta.

Wyjątkowo prosta obsługa
Narzędzia przeznaczone do zastosowań domowych powinny być funkcjonalne i jak najprostsze w obsłudze. Dlatego nowa poziomica laserowa wyposażona jest w jeden przycisk włączający urządzenie wraz z wyborem trybu pracy „punkt/linia”. Dodatkowo Bosch PLL 1 P może pełnić rolę tradycyjnej poziomicy dzięki dwóm libelkom do pozycjonowania w pionie i w poziomie. Ta funkcja przyda się m.in. przy montażu dużego sprzętu gospodarstwa domowego, np. lodówek i pralek. PLL 1 P zastępuje poprzedni model poziomicy laserowej Bosch (PLL 5) przeznaczonej do użytku domowego. Sugerowana cena detaliczna brutto to 220 zł. W wyposażeniu standardowym Boscha PLL 1 P znajduje się uchwyt ścienny i baterie.

 

Dane techniczne poziomnicy Bosch PLL 1 P

Typ lasera

635 nm/1 mW (linia), 650 nm/1 mW (punkt)

Klasa lasera

2

Ręczne poziomowanie

+

Liczba linii lasera

1

Zakres pracy linii

5 m

Dokładność

±0,5 mm/m

Liczba punktów lasera

1

Zakres pracy punktów

20 m

Połączenie z uchwytem ściennym

magnetyczne

Połączenie ze statywem

gwint 1/4, pokrętło

Baterie

2 x 1,5 V AAA

Ciężar

0,19kg

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments