Wideotest wyrzynarki DWT STS-750 VP

W redakcyjnym warsztacie testowaliśmy wyrzynarkę DWT. Wyposażona w regulację prędkości obrotowej i stopę z mechanizmem pochylania, naszym zdaniem, może być świetną propozycją dla majsterkowiczów i jednoosobowych firm budowlanych (format filmu: mp4).

 

Prezentowana wyrzynarka DWT oznaczona jako STS-759 VP przeznaczona jest do cięcia zarówno drewna oraz materiałów drewnopodobnych, jak i miękkich metali kolorowych (np. aluminium, miedź). Dzięki tej wielofunkcyjności maszyna ta sprawdzi się świetnie w zadaniach stolarskich, jak i pracach ślusarskich. Tę wielozadaniowość zawdzięcza przede wszystkim wydajnemu silnikowi o mocy 750 W. Dzięki niemu przetniemy elementy drewniane o grubości 100 mm, a aluminiowe – 25 mm. Warto w tym miejscu napisać, że w układzie sterowania parametrami pracy silnika zastosowano pokrętło to zmiany prędkości obrotowej (700-3000 min-1). Sześć pozycji pozwala dobrać częstotliwość skoku brzeszczota do każdego rodzaju obrabianego materiału. To nie wszystko – wyrzynarka DWT przystosowana jest do wykonywania cięć precyzyjnych i zgrubnych. O charakterze pracy maszyny podczas obróbki drewna decyduje ustawienie poziomu podcinania. Intensywność pracy mechanizmu pendulum (4 poziomy) pozwala idealnie dobrać parametry posuwu brzeszczotu do specyfiki zadania (im wyższy poziom, tym osprzęt porusza się po większym łuku, zwiększając wydajność cięcia, ale obniżając jego jakość).

Wyrzynarka DWT STS-750 VP ma bardzo funkcjonalną stopę prowadzącą. To dzięki niej maszyną można ciąć w pionie, ale także realizować cięcia skośne w zakresie 0-45°. Podstawa przystosowana jest także do współpracy z prowadnicą równologłą, która może służyć do realizacji cięć powtarzalnych. Do stopy można także „podłączyć” cyrkiel do wycinania okręgów o większych średnicach. W tylnej jej części zamontowano króciec, do którego podczepia się rurę do odkurzacza odciągającego nieczystości. Choć maszyna nie brudzi zbytnio miejsca cięcia, ponieważ zastosowano plastikową osłonę brzeszczotu, która zapobiega przedostawaniu się wiórów na przód linii cięcia, to jednak warto korzystać z zewnętrznego odsysania. Brzeszczot mocuje się w uchwycie narzędziowo, czyli za pomocą klucza imbusowego.

Wyrzynarka DWT STS-750 VP to konstrukcja „żelazkowa”. Kształt rękojeści głównej to odwrócona litera „D”. W wyprofilowanym i pokrytym antypoślizgowym materiale uchwycie zintegrowano włącznik główny z blokadą do pracy ciągłej.

Marek Pudło, pins

 

 

Dane techniczne wyrzynarki DWT STS-750 VP

Moc

750 W

Częstotliwość skoków

700-3000/min

Maks. głębokość cięcia drewna/metale kolorowe

100/25 mm

Waga

3,1 kg

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments