Wideotest szlifierki prostej DWT GS06-27 LV

Szlifierka prosta DWT GS06-27 LV została zaprojektowana do różnych zadań szlifierskich. Może być używana do wyrównywania powierzchni, czyszczenia spoin spawalniczych, szczotkowania i polerowania z użyciem akcesoriów ściernych (kamieni szlifierskich, dysków polerskich, szczotek drucianych czy specjalnych frezów tytanowych) – format filmu: mp4.

 

Szlifierka prosta DWT GS06-27 LV to maszyna wykorzystująca klasyczne rozwiązanie w tym segmencie elektronarzędzi. Silnik elektryczny dysponuje mocą 600 W i zapewnia maszynie maksymalnie 27.000 obr./min. W prezentowanym urządzeniu zastosowano elektroniczny regulator prędkości obrotowej (6 poziomów od 12.000 obr./min). Dość płynna zmiana tego parametru pozwala wykorzystywać szlifierkę prostą zarówno w zadaniach, gdzie potrzebna jest duża prędkość obrotowa, jak i w pracach, gdzie trzeba dość ostrożnie obchodzić się z materiałem (np. w polerowaniu kamienia lub szlifowaniu stali nierdzewnej).

W prezentowanym modelu DWT GS06-27 LV zastosowano przedłużoną wersję wrzeciona. Ta cecha konstrukcyjna maszyny pozwala operatorowi z łatwością dotrzeć w najbardziej niedostępne zakamarki szlifowanego elementu. Wrzeciono zakończone jest gniazdem  z tuleją zaciskową o średnicy 6 mm. Mocowanie osprzętu w gnieździe odbywa się za pomocą dwóch kluczy płaskich – jednym blokujemy wrzeciono, a drugim dokręcamy śrubę zaciskową. W konstrukcji głowicy wrzeciona na uwagę zasługują duże kanały wentylacyjne, dzięki m.in. powietrze może skutecznie chłodzić mechaniczne podzespoły maszyny podczas szlifowania.

Elektronarzędzie wyposażóne jest w dodatkowy boczny uchwyt pomocniczy. Mocuje się go do obudowy wrzeciona za pomocą klamry zaciskowej i można go obracać o 360° wokół osi szlifierki, dopasowując położenie do konkretnej sytuacji roboczej. Przy precyzyjnym prowadzeniu szlifierki pomocna będzie gumowa okładzina chwytna na przedłużonym wrzecionie. Obudowa silnika ma tak dobraną średnicę, że szlifierka DWT GS06-27 LV można łatwo trzymać jedną ręką. Ma ona włącznik główny z blokadą do pracy ciągłej.

W praktycznym teście sprawdzaliśmy możliwości szlifierki DWT GS06-27 LV. Szlifowaliśmy więc ściernicą listkową fragment zardzewiałej stali oraz obrabialiśmy aluminiowy profil stożkowym kamieniem szlifierskim. Nie ma wątpliwości, że sprzęt dysponuje dużym zapasem mocy. Trzeba naprawdę mocno trzymać szlifierkę, by nad nią zapanować. Ale ta odwdzięcza się dużą wydajnością pracy. Przy maksymalnych obrotach wibracje przenoszone na dłonie operatora nie są uciążliwe. Jeśli do obróbki zakamarków nie potrzebujemy pełnej mocy, zawsze możemy zmniejszyć obroty silnika. To także bardzo duża zaleta DWT GS06-27 LV, która decyduje o dużej wszechstronności tej maszyny.

Marek Pudło, pins

 

 

Dane techniczne szlifierki prostej DWT GS06-27 LV

Moc

600 W

Obroty

12.000-27.000/min

Uchwyt narzędzia

tuleją zaciskowa 6 mm

Waga

1,68 kg

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments