Wideotest polerki Keyang DP 7000V

Średniej wielkości polerka sprawdzi się we wszystkich zadaniach, gdzie potrzeba zarówno sporej mocy do szlifowania, jak i niewielkich gabarytów do wygodnego posługiwania się maszyną (format filmu: mp4).

 

Polerka przemysłowa Keyang DP 7000V to maszyna bazująca konstrukcyjnie na szlifierce kątowej. Jest to właściwie szlifierka kątowa, której obroty przystosowano do prac różnego rodzaju prac polerskich. W urządzeniach takich na wrzecionie mocuje się zamiast ściernic specjalne talerze służące do mocowania gąbek lub futerek polerskich. Keyang DP 7000V  przystosowany jest do obsługi talerzy o średnicy do 180 mm. Nakręca się je na wrzeciono z „męskim” gwintem M14, używając blokady wrzeciona. Czynność jest analogiczna do obsługi szlifierki kątowej, jednak w przypadku polerki nie używa się żadnych dodatkowych narzędzi – krążki dokręca się ręką.

Jednostka napędowa w prezentowanej polerce Keyang DP 7000V to całkiem wydajny konstrukcja o mocy 1200 W. Ta wartość jest dobrana do średnicy tarczy i oporów szlifowania/polerowania. Polerka osiąga maksymalne obroty 3000/min. Parametr ten jest jednak regulowany za pomocą pokrętła w zakresie od 900 obr./min. Użytkownik może więc bardzo precyzyjnie dobrać obroty do rodzaju osprzętu, pask polerskich, futerka i typu obrabianej powierzchni. Pokrętło regulacji prędkości obrotowej umieszczono w górnej części obudowy, tuż za uchwytem głównym, tak by można go było obsługiwać bez odrywania dłoni i przerywania pracy. Zatem polerka Keyang DP 7000V, której przeznaczeniem jest zarówno wstępna obróbka powierzchni lakierniczych, jak i polerowanie wykończeniowe, jest poręczna i wygodna w obsłudze.

Polerowanie jest przeważnie czynnością długotrwałą, ponieważ musi być realizowana bardzo starannie – to od pracy polerki zależy często końcowy efekt obróbki materiału. W konstrukcji tego typu maszyny ważne są więc rękojeści. W Keyangu jest ich aż trzy. Główna – to oczywiście rękojeść w tylnej części obudowy, w której zintegrowano włącznik zasilania z blokadą do pracy ciągłej. Następnie mamy pomocniczy uchwyt w kształcie litery „D”. Pozwala to bardzo precyzyjnie prowadzić maszynę po obrabianej powierzchni i bez większego zmęczenia wykonywać długotrwałe polerowania. Trzeci uchwyt jest też pomocniczy – umieszczono go za głowicą centralnie nad tarczą polerską. Służy on do dociskania osprzętu polerskiego do obrabianej powierzchni.

Marek Pudło, pins

 

 

Dane techniczne polerki przemysłowej Keyang DP 7000V

Moc

1200 W

Obrotowa

800-2400/min

Maksy. średnica talerza

180 mm

Waga

3,2 kg

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments