Wideotest otwornic diamentowych Wolcraft
Na ostrza otwornic Wolcraft naniesiono za pomocą próżniowego lutowania ziarno diamentowe. Ich korpusy mają otwory służące do usuwania wyciętego rdzenia i chłodzenia strefy obróbki (format filmu: mp4).
Uchwyt tych koronek stanowi wewnętrzny M14, co oznacza, że można je stosować we wszystkich małych szlifierkach kątowych dostępnych na rynku.
Testowane otwornice są dostępne w wersjach o średnicach od 20 do 68 mm i przeznaczone do wiercenia na sucho w glazurze, płytach z kamienia i granitowych, kaflach, itp. Stosowanie ich jest więc bardzo proste – nie musimy korzystać z kuwet z wodą, ani używać specjalnych adapterów doprowadzających wodę, co wiąże się z koniecznością posłużenia się wyłącznikami różnicowo-prądowymi. Koronki te nie tylko więc upraszczają proces obróbki płytek czy kafli, ale także eliminują ilość potrzebnego sprzętu i nie zwiększają standardowego ryzyka porażenia prądem w przypadku pracy elektronarzędziami przewodowymi. Ponieważ mogą być stosowane z obrotami do 11.000 min-1, a więc z dużą prędkością obwodową, są bardzo wydajne, co pokazały nasze testy. Koronkami tymi wierci się ruchem okrężnym, zaczynając otwór od ustawienia ich pod kątem 15-30º w stosunku do obrabianego materiału, co pozwala wykonać w nim wstępne nacięcie pełniące funkcję prowadzenia. Jak wiadomo, w standarowej otwornicy bimetalowej spełnia ją wiertło pilotujące.