Wideotest odkurzacza przemysłowego Starmix ISP ARD-1435

W najnowszym odkurzaczu firmy Starmix zastosowano innowacyjną technologię Pemanent Clean. Zapewnia ona ciągłość pracy odkurzaczem, tym samym gwarantuje największą wydajność pracy tym elektronarzędziem (format filmu: mp4).

 

 

Czym więc jest technologia Permanent Clean w odkurzaczu Starmix ISP ARD-1435? To w rzeczywistości inteligentny system automatycznego oczyszczania filtra. W prezentowanym modelu, w przeciwieństwie do innych odkurzaczy przemysłowych obecnych na rynku, znajdują się dwa oddzielne filtry przechwytujące najdrobniejsze nieczystości. W tradycyjnym odkurzaczu z jednym filtrem system oczyszczania na czas strzepywania pyłu przerywa pracę odkurzacza. W prezentowanym modelu procedura ta jest realizowana w trakcie pracy narzędzia bez konieczności jego wyłączania. Czujnik na bieżąco kontrolujący wartość strumienia przepływu powietrza w momencie wykrycia zbyt małego „ciągu” przekierowuje cały ruch powietrza przez czystszy filtr, podczas gdy ten brudny jest otrzepywany. I tak na zmianę. Filtry w odkurzaczu Starmix ISP ARD-1435 wykonane są z poliestru, mają kształt harmonijki, a ich całkowita powierzchnia chłonna to 8600 cm2. Poliester jest materiałem wielokrotnego użytku, filtry można więc myć, płukać i szczotkować. Warto też podkreślić, że filtry instaluje się w kasetach znajdujących się poza pojemnikiem na nieczystości. Można je więc zmieniać bez konieczności wcześniejszego usuwania wciągniętych odpadów.

O skuteczności każdego odkurzacza w największej mierze decyduje zastosowana w nim jednostka napędowa. To bowiem silnik wytwarza odpowiednie duże podciśnienie i zapewnia właściwy przepływ powierza, które pozwala wciągać największe i najcięższe odpady (wióry, gruz). Odkurzacz Starmix ISP ARD-1435 posiada silnik o mocy 1400 W. Wytwarza on podciśnienie o maksymalnej wartości 24.8 kPa, zapewniając przy tym przepływ powietrza o strumieniu 220 l/s. Użytkownik może dodatkowo samodzielnie regulować siłę ssania poprzez zmianę prędkości obrotowej silnika.

Odkurzacz przemysłowy-warsztatowy tym różni się od zwykłego odkurzacza, że można do niego podłączyć elektronarzędzie. W przypadku modelu Starmix ISP ARD-1435 do gniazdka znajdującego się na panelu sterowania może być podpięte urządzenie o maksymalnej mocy 2400 W. W takiej konfiguracji włączenie elektronarzędzia powoduje automatyczne uruchomienie odkurzacza. Odkurzacz wyłącza się w chwili przerwania pracy elektronarzędziem. Sposób pracy odkurzacza wybiera się pokrętłem.

Zbiornik na nieczystości ma całkowitą pojemność 35 l. Przy czym mieści się w nim do 25 litrów odpadów suchych i do 15 litrów płynów. W górnej części pokrywy zbiornika umieszczony jest czujnik poziomu zassanej cieczy. W momencie przekroczenia poziomu zagrażającemu sprawności urządzenia jest ono natychmiast wyłączane. Płyny zasysa się bezpośrednio do pojemnika, natomiast odpady stałe mogą trafiać dodatkowo do papierowych worków.

Prezentowany odkurzacz jest także przemyślaną konstrukcją, jeśli chodzi o kwestie wygody codziennego użytkowania, transportu i przechowywania. Starmix ISP ARD-1435 został wyposażony w wygodne kółka – parę dużych zapewniających stabilność, oraz parę małych skrętnych z hamulcami unieruchamiającymi odkurzacz w miejscu pracy. W górnej części urządzenia znajdziemy wygodną rączkę do jego przenoszenia oraz hak na kabel. Nieużywane szczotki umieszcza się w specjalnym uchwycie. Wąż ssący o średnicy 35 mm i długości 5 m w połączeniu z 8-metrowym gumowym kablem zasilającym pozwalają pracować jednorazowo na powierzchni ok. 530 m2 (pole koła o średnicy 13 m). W wyposażeniu standardowym odkurzacza Starmix znajdziemy gumowy adapter do podłączenia elektronarzędzia (zwężający się), uchwyt ssący ze stali nierdzewnej z zaworem powietrza, dwie przedłużki ze stali nierdzewnej (48 cm każda), dyszę szczelinową 21 cm i profesjonalną szczotkę podłogową z wkładem z włosia (szer. 37 cm). W ofercie firmy Starmix znajdziemy dodatkowy osprzęt, m.in. specjalną przystawkę podciśnieniową odsysającą urobek powstający podczas wiercenia Bohrfixx.

Właśnie z tym ostatnim gadżetem przeprowadziliśmy testy odkurzacza Starmix ISP ARD-1435. Wykonaliśmy wiercenie w bloczku betonowym wiertłem o średnicy 12 mm. Odkurzacz poradził sobie z odessaniem większości nieczystości. Odkurzacz świetnie sprawdził się też podczas zbierania pyłów generowanych przez szlifierkę oscylacyjną Kress 300 RSE. Dużej średnicy wąż nie zapychał się również dużymi elementami w trakcie sprzątania redakcyjnego warsztatu. Przyszli użytkownicy tego modelu odkurzacza będą z pewnością cieszyć się ponadprzeciętną w tej klasie elektronarzędzi długością kabla przyłączeniowego. Z jednego gniazdka zasilającego można posprzątać sporych rozmiarów halę produkcyjną.

Marek Pudło

 

 

Dane techniczne odkurzacza przemysłowego Starmix ISP ARD-1435

Moc znamionowa

1400 W

Maks. moc przyłączanego narzędzia

2400 W

Strumień powietrza

220 l/s

Podciśnienie

248 mbar

Pojemność pojemnika całkowita/odpady suche/ciecz

35/25/15 l

Waga

17 kg

 

Wstawić ramkę

 

O przystawce do wiercenia Bohrfixx 

Dzięki dwukomorowej konstrukcji pozwala ona na wygodną i czystą pracę. Podciśnienie wytworzone przez odkurzacz zasysane przez jedną komorę przystawki odsysa pył bezpośrednio z wierconego otworu, natomiast druga komora odpowiedzialna jest za przyleganie przystawki do ściany lub sufitu. Odkurzacz Starmix wytwarza na tyle wysokie podciśnienie, że przystawka przylega również do sufitu. Wiercenie otworów o średnicy do 12 mm przy użyciu Bohrfixx odbywa się bez pomocy rąk i nie pozostawia nieczystości po pracy.

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar