Wideotest korundowej ściernicy tarczowej Pferd z linii SG-PLUS

PFERD, renomowany producent narzędzi ściernych, dąży do osiągnięcia wyraźnie odczuwalnego zwiększenia wydajności tarcz do cięcia i jakości ich pracy. Dlatego przyjrzeliśmy się bliżej jednej z tarcz należącej do linii SG-PLUS, a mianowicie EHT 125-1,0 A60 S SGP-INOX (format filmu: mp4).

 

Zanim opowiemy o testowanym narzędziu, kilka słów o tarczach Pferd z linii SG-PLUS. Są to narzędzia profesjonalne do zadań specjalnych. Zastosowano w nich rozwiązania konstrukcyjne i metodę łączenia poszczególnych ich składników gwarantujące wysoką wydajność i jakość pracy. Narzędzia te są więc owocem wieloletnich prac badawczych, dzięki którym Pferd stał się światowym liderem w produkcji narzędzi ściernych. Do linii SG-PLUS należą tarcze o twardości T (bardzo twarde) i S (twarde). Zastosowano w nich ziarno korundowe (korund A) o wielkości 60 bez wypełniaczy żelaznych, siarkowych i chlorkowych. Tarcze T przeznaczone są do cięcia stali (blach i profili), a S – stali nierdzewnej (INOX, blach i profili). Dają one zimne cięcia bez gratu oraz odznaczają się przy tym wysoką wydajnością, jak i żywotnością. Tarcze T oferowane są w wykonaniach o średnicy 115 i 125 mm oraz grubości 1 mm; zaś S dostępne są w wersjach o średnicach 100, 115, 125, 178 i 230 mm i grubościach 0.8 (tzw. SLIM), 1.0, 1.6 i 1.9 mm. Narzędzia z linii SG-PLUS przeznaczone są do stosowania w pneumatycznych szlifierkach turbinowych oraz elektrycznych szlifierkach kątowych, w tym zasilanych prądem wysokiej częstotliwości (tzw. elektronarzędzia wysokiej częstotliwości).

 

Warto tu wspomnieć, że cienkie tarcze do cięcia ze specjalnej linii SG-PLUS od drugiej połowy br. oferowane są w specjalnym, innowacyjnym, elastycznym, wytrzymałym oraz funkcjonalnym, opakowaniu ProBag. Zawiera ono 5 tarcz. Opakowanie gwarantuje pełną ochronę tarcz przez uszkodzeniami powstającymi podczas transportu oraz przed szkodliwym działaniem środowiska. Dzięki niemu o 50% zwiększa się żywotność narzędzi oraz zagwarantowana zostaje ich stała wydajność. Jest ono ponadto łatwe w utylizacji i ma praktyczną zawieszkę.

 

LP

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments