Wideotest akumulatorowego klucza udarowego Milwaukee M18 BIW38

 

Popularność udarowych kluczy i wkrętarek szybko rośnie. Dlatego zapewne Milwaukee opracowało ich nowe modele, a w tym klucz M18 BIW38, którego możliwości sprawdziliśmy w redakcyjnym warsztacie (format filmu: mp4).

 

Milwaukee M18 BIW38 to doskonały przykład akumulatorowego, kompaktowego klucza udarowego klasy 18 V. Ma on klasyczną konstrukcję: 4-biegunowy silnik prądu stałego zastosowany w urządzeniu współpracuje z jednobiegową przekładnią i kowadełkowym mechanizmem udarowym. Optymalny dobór przełożenia (2450 obr./min) i częstotliwości pracy mechanizmu udarowego (3350 udarów/min) oraz jego siły (odpowiednia masa kowadełka) sprawiły, że maszyna dysponuje maksymalnym impulsowym momentem obrotowym 210 Nm, co oznacza i dużą siłę, i funkcjonalność. Parametry pracy są płynnie regulowane włącznikiem spustowym, co pozwala dopasować je do rodzaju mocowanego wkrętu lub realizowanego połączenia maszynowego.

 

Skrzynkę przekładniową, mechanizmy zębate i udaru kowadełkowego wykonano w całości z metalu, co zapewniło wysoką trwałość narzędzia oraz dało gwarancję dużej wydajności i skuteczności wkręcania.Milwaukee M18 BIW38 ma tradycyjny dla tego typu narzędzi uchwyt narzędziowy. W jego wypadku jest to kwadratowy zabierak 3/8”. Bez problemu przenosi on duże momenty obrotowe i pozwala w pełni wykorzystać moc maszyny. Dlatego ważne jest, by podczas zakręcania/odkręcania korzystać z odpowiednich nasadek udarowych.Testowany klucz udarowy Milwaukee M18 BIW38 zasilany jest nowoczesnym i wydajnym akumulatorem litowo-jonowym REDLITHIUM-ION o napięciu 18 V i pojemności 4,0 Ah (sprzęt może być też zasilany baterią z grupy M18 o pojemności 2,0 Ah). Ogniwa REDLITHIUM-ION są nie tylko bardzo wydajne (20% więcej energii użytecznej niż w standardowych bateriach Li-Ion), ale także super trwałe (2 raz większa trwałość w porównaniu do standardowych rozwiązań). Wytrzymują kilka tysięcy cykli ładowania bez straty nominalnej pojemności i można je doładowywać w dowolnym momencie. Mogą też pracować w temperaturze do -18°C.

 

Inteligentna elektronika Milwaukee REDLINK, zastosowana w kluczu, chroni baterie przed przeciążeniem i nadmiernym rozładowaniem. Na obudowie baterii znajduje się 4-diodowy wskaźnik stanu naładowania, który pozwala przewidywać czas pracy maszyny i moment jej ładowania. Konstruktorzy narzędzia nie zapomnieli o wyposażeniu go w światło diodowe, które doświetla miejsce pracy. Umieszczono je go pod wrzecionem nad włącznikiem głównym. Lampka zapala się automatycznie w chwili wciśnięcia włącznika zasilania.

 

 Dane techniczne klucza udarowego Milwaukee M18 BIW38

Obroty

0-2450/min

Częstotliwość udarów

0-3350/min

Maks. moment obrotowy

210 Nm

Uchwyt

zabierak kwadratowy 3/8”

Rodzaj akumulatora/napięcie/pojemność

Li-Ion/18 V/4,0 lub 2,0 Ah

Waga z akumulatorem 4,0 Ah

1,9 kg

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments