Stojak wiertarski Wolfcraft 5027000

Wolfcraft to niemiecka firma z 50-letnim doświadczeniem w produkcji przeróżnych narzędzi ręcznych i ciekawych akcesoriów do elektronarzędzi. Do naszej redakcji trafił stojak wiertarski Wolfcraft 5027000 (format filmu: mp4).

 

Mobilny stojak wiertarski przeznaczony jest do realizowania bardzo dokładnych wierceń za pomocą zwykłej ręcznej wiertarki. Stojak jest idealnym dodatkiem do elektronarzędzia, jeśli nie mamy możliwości skorzystania ze stacjonarnej wiertarki kolumnowej, ponieważ np. zadanie musi być wykonane bezpośrednio w terenie. Wiertarkę mocujemy w zwykłym uchwycie zaciskowym o średnicy 43 mm. W obejmie można zainstalować elektronarzędzie z kołnierzem o standardowej średnicy 43 mm. Wiertarka porusza się w górę i w dół na okrągłej kolumnie o średnicy 40 mm. Zamontowano na niej zębatą listwę, która zapewnia płynny ruch wiertarką w górę i w dół i gwarantuje stabilność maszyny podczas wiercenia. Wiertarkę zagłębia się w materiale za pomocą trójramiennej dźwigni. Zintegrowano z nią podziałkę do regulacji głębokości wiercenia, a w górnej części kolumny umieszczono pokrętło do precyzyjnej korekcji tego parametru. W mechanizmie ustawiania głębokości zastosowano sprężynę powrotną, która sama cofa wiertarkę do najwyższej pozycji na kolumnie.

Bardzo istotną częścią stojaka Wolfcraft jest jego podstawa. Wykonano ją z ciężkiego żeliwa – materiału, który zapewnia przede wszystkim stabilność całej konstrukcji. Na powierzchni roboczej stołu wyfrezowano 4 rowki służące do stabilizowania łap ścisków. Ważne jest też to, że na stole można zamocować imadło, w którym unieruchamia sie obrabiany element. Wysoka jakość stojaka Wolcraft potwierdzana jest 5-letnią gwarancją producenta.

Marek Pudło

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar