UNIWERSALNE MIERNIKI CYFROWE I CĘGOWE MARKI HÖGERT TECHNIK

W ostatnich tygodniach oferta marki Högert Technik została wzbogacona o uniwersalne mierniki cyfrowe wykorzystywane do diagnostyki i wykrywania wadliwych komponentów instalacji elektrycznych. Wśród nich są także mierniki wyposażone w cęgi pomiarowe pozwalające mierzyć metodą indukcyjną natężenie prądu przemiennego w pojedynczym przewodzie.

Wśród nowych urządzeń znajdziemy uniwersalne mierniki cyfrowe, oznaczone indeksami od HT1E600 do HT1E604, a także mierniki cęgowe HT1E620 oraz HT1E621. Przyrządy te, w zależności od modelu, posiadają następujące funkcje:

 • TRUE RMS (umożliwia pomiar prądu i napięcia przemiennego, precyzyjne wyznaczenie wartości skutecznej prądu zarówno w przypadku przebiegów sinusoidalnych, jak i odkształconych);
 • NCV (pozwala na bezdotykowe wykrywanie prądu w przewodach);
 • VFC (pomiar prądu
  i napięcia zmiennego o zmiennej częstotliwości);
 • DATA HOLD (umożliwia zachowanie na wyświetlaczu aktualnie mierzonej wartości);
 • LIVE (pomiar fazy przewodu, wykrywa prąd przemienny w przewodzie);
  RANGE (wybór pomiędzy automatycznym a ręcznym ustawieniem zakresu pracy);
 • RELATIVE (pomiar wartości względnej);
 • MIN/MAX rejestracja wartości minimalnej oraz maksymalnej);
 • LOW Z (tryb pomiaru napięcia przy niskiej impedancji.

Szybkie i łatwe pomiary zapewnia występująca w urządzeniu HT1E601 technologia SMART – miernik sam rozpoznaje i dostosowuje parametry pomiaru napięcia stałego i przemiennego, testu diody czy oporności. Z tyłu obudowy każdego miernika cyfrowego znajduje się podpórka do ustawienia urządzenia w pozycji ułatwiającej odczyt danych na wyświetlaczu oraz specjalne uchwyty do przyczepienia przewodów oraz uchwyt do zawieszenia na ścianie. Dodatkowo miernik HT1E604 posiada taśmę z 2 bardzo mocnymi magnesami umożliwiającymi przyczepienie urządzenia do maski samochodu czy szafki narzędziowej. Mierniki cyfrowe umożliwiają pomiar przewodów o maksymalnej średnicy 18 mm (HT1E620) i 20 mm (HT1E621). W zestawie każdego urządzenia znajdują się przewody pomiarowe. Cała gama mierników posiada gumowe obudowy chroniące przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz czytelne ekrany LCD z podświetleniem.

Uniwersalne mierniki cyfrowe oraz cęgowe dostępne są w sprzedaży u dystrybutorów marki Högert Technik na terenie całego kraju od października bieżącego roku. Lista dystrybutorów znajduje się na stronie www.hoegert.com.

opr.HB

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments