Kostki i gąbki ścierne Vorel

Kostki i gąbki ścierne Vorel niedawno weszły do oferty tej marki. Doskonale sprawdzą się podczas szlifowania powierzchni profilowanych.

 

Jeszcze nie tak dawno do szlifowania powłok lakierniczych, tworzyw sztucznych, drewna czy szpachli używało się tradycyjnego papieru ściernego nawiniętego na drewniany klocek. Była to metoda, która zapewnia i jako taki komfort pracy, i skuteczność obróbki ściernej. Jednakże nie nadaje się do obróbki powierzchni profilowanych z powodu niemożności zmiany kształtu drewnianego klocka.

08301_opak

Czasy jednak szybko się zmieniają i w tej chwili rynek oferuje specjalne kostki ścierne.

W ich konstrukcji papierem ściernym oklejony jest nie kawałek drewienka, a miękka struktura gąbkowata, która pozwala dopasować się do niemal każdego kształtu obrabianej powierzchni. W ofercie marki Vorel znajdziemy trzy ciekawe grupy produktów. Pierwsza to kostki ścierne trapezowe, których kształt pozwala dotrzeć w miejsca trudno dostępne. Występują one w siedmiu wersjach ziarnistości – od P60 do P220 (rozmiary gąbki to 125 x 90 x 65 x 25 mm). Druga grupa to gąbki ścierne. Posiadają one dwustronne pokrycie ścierne o ziarnistościach od P46 do P180. Gąbki są bardzo cienkie (124 x 98 x 12 mm) i przeznaczone do pracy tam, gdzie potrzebna jest wyjątkowa precyzja pracy. Ostatnią grupę w ofercie Vorel stanowią klasyczne kostki o wymiarach 100 x 68 x 25 mm pokryte z czterech stron ziarnem ściernym o ziarnistościach od P60 do (P180).

 

Autor:  Marek Pudło,pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments