Drabina wielofunkcyjna Vorel 17704 z podestem 17705

VOREL 17704 to wielofunkcyjna drabina platformowa. Składa się ona z czterech segmentów, każdy po trzy szczeble, połączonych przegubami regulowanymi. Dzięki temu możliwe jest rozłożenie jej w wielu wariantach, co zapewnia bardzo szerokie spektrum zastosowań.

17704_a

W drabinie VOREL 17704 zastosowanych jest sześć wzmocnionych przegubów z regulacją kąta ich rozwarcia. Dzięki temu możliwe jest rozłożenie jej w wielu pozycjach, z których najważniejsze są: (1) prosta przystawna o maksymalnej wysokości 3,4 m, (2) rozkładana typu malarskiego o maks. wysokości 1,66 m, (3) podestowa o maks.

wysokości 0,9 m i długości platformy 1,4 m i (4) podokapowa o maksymalnej wysokości 2,5 m.

 

Użytkownik, w zależności od potrzeb, może więc wybrać odpowiedni wariant rozłożenia. Bardzo istotną zaletą drabiny VOREL 17704 jest także jej niewielki wymiar po złożeniu, wynoszący zaledwie 93,5 x 34,5 x 27 cm. Dzięki temu możliwy jest jej transport nawet w bagażniku samochodu osobowego. Nie ma już konieczności przewożenia jej na dachu samochodu, co wymaga zastosowania dodatkowo odpowiedniego bagażnika dachowego oraz zwiększa ryzyko kradzieży. Poza tym rozwiązany został także problem magazynowania. Drabina VOREL 17704 zajmuje bardzo mało miejsca i może być przechowywana w garażu, piwnicy, w komórkach, altanach, na balkonach lub nawet w szafach rozsuwanych. Istotnie jest też znaczne ułatwienie jej przenoszenia, zwłaszcza na ciasnych klatkach schodowym, eliminując ryzyko zarysowania ścian.

 

Producent drabiny VOREL 17704 szczególnie zadbał o bezpieczeństwo użytkowników. Charakteryzuje się ona bowiem wzmocnioną konstrukcją ramion, które wykonane są z profili stalowych o grubości 0,9 mm, przez co zwiększona jest jej trwałość oraz odporność na działanie dużych obciążeń, sięgających nawet do 150 kg. Wszystkie szczeble są natomiast wykonane z aluminiowych profili o grubości aż 1,2 mm, posiadających dodatkowo z każdej strony powierzchnię antypoślizgową, minimalizującą ryzyko poślizgnięcia się podczas wchodzenia lub schodzenia. Ponadto na obu końcach drabiny zamontowane są bardzo szerokie stabilizatory, zwiększające stabilność drabiny podczas użytkowania, co jest szczególnie ważne w przypadku pracy na drabinie rozłożonej w pozycji platformy. Poza tym każdy stabilizator posiada gumowe stopki antypoślizgowe, wyprofilowane w taki sposób, aby zapewnić maksymalną przyczepność do podłoża w każdej pozycji.

 

Do drabiny wielofunkcyjnej VOREL 17704 oferowany jest także 2-częściowy podest roboczy 17705, szczególnie przydatny podczas pracy na drabinie rozłożonej w pozycji platformy. Jego wymiary 29,5 x 56 cm + 29,5 x 83 cm umożliwiają rozłożenie go w postaci platformy o długość całkowitej 1,4 m. Dzięki temu zestaw ma szereg bardzo istotnych zalet. Przede wszystkim pozwala na pracę na wysokości 0,9 m, umożliwiając wykonywanie prac przy sufitach lub wysokich ścianach. Pozwala także na położenie na podeście niezbędnych narzędzi i materiałów. Dzięki temu użytkownik nie musi wielokrotnie wchodzić i schodzić za każdym razem, gdy czegoś potrzebuje, wszystko bowiem ma pod ręką. Poza tym znacznie ograniczona została konieczność nieustannego przestawiania drabiny. Wpływa to na znaczne podniesienie komfortu i wydajności pracy. Platforma Vorel 17705 zapewnia bezpieczną pracę z obciążeniem do 150kg. Posiada także wypustki antypoślizgowe minimalizujące ryzyko upadku. Specjalne zaczepy montażowe pozwalają natomiast na zamontowanie ich na drabinie w stabilny sposób, uniemożliwiający przesuwanie się.

 

Autor:   Krzysztof Szydełko

 

17704_tech_3

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments