Multilasery krzyżowe Nivel System CL1, CL1G, CL4, CL4G

Lasery krzyżowe Nivel System CL1 i CL4 emitują czerwoną wiązkę lasera, zaś CL1G i CL4G – zieloną wiązkę lasera. To wszechstronne i wielofunkcyjne narzędzia zarówno do realizacji prac wewnątrz pomieszczeń z bardzo dobrze widoczną wiązką lasera, jak i do pracy na otwartych przestrzeniach (z opcjonalnym czujnikiem laserowym).

 

Instrumenty zbudowane zostały na bazie sprawdzonej i wydajnej technologii laserowej, zapewniają wysoką dokładność pomiarów, a szybkość pracy, w tym poziomowania się, i skuteczne tłumienie drgań z terenu sprawia, że sprzęt staje się najlepszym przyjacielem każdego fachowca na budowie. Ich ważne zalety to: dokładność i niezawodność – wyraźna wiązka lasera gwarantuje komfortową pracę w każdych warunkach, sprzęt

umożliwia pracę z dokładnością ±1mm/5m; jeszcze większy zasięg – funkcja pulsacyjna pozwala pracować z czujnikiem laserowym na zewnątrz budynków w dużych odległościach; precyzyjne wyświetlanie wiązki – wysokiej jakości optyka generuje linie laserowe, które są widoczne nawet w nasłonecznionych pomieszczeniach. Modele CL1G i CL4G oferują wiązkę zieloną, cztery razy lepiej widzialną w porównaniu z wiązką czerwoną; intuicyjna obsługa – jednoprzyciskowe sterowanie niwelatorem – włącz i mierz; szybkie poziomowanie – wbudowany kompensator automatycznie poziomuje laser; wszechstronność i wielozadaniowość – wiązki lasera – pionowa, pozioma – mogą być wyświetlane oddzielnie lub obie razem (np. w postaci krzyża).

 

 

Markowy sprzęt w przystępnej cenie

Nivel System jest marką instrumentów pomiarowych dla branży budowlanej i geodezyjnej wprowadzoną na polski rynek przez TPI Sp. z o.o. w 2003 r. Produkty Nivel System skierowane są do szerokiego kręgu odbiorców, dla których jednym z podstawowych kryteriów wyboru jest przystępna cena z jednoczesną gwarancją odpowiedniej jakości, co zapewnia możliwość wykorzystania w wielu zastosowaniach profesjonalnego zestawu pomiarowego kosztem niższym niż dotychczas. Instrumenty Nivel System wyróżniają się własnym oryginalnym wzornictwem i kolorystyką, co sprawia, że rozpoznanie tej cieszącej się zaufaniem marki jest proste i jednoznaczne. Nivel System to pewność bezpiecznej i komfortowej pracy w wielu typowych zastosowaniach.

CL1G_zestawCL1 CL1G

Nivel System CL1/CL1G

Lasery krzyżowe Nivel System CL1 (z wiązką czerwoną) i CL1G (z wiązką zieloną, cztery razy lepiej widoczną w porównaniu z wiązką czerwoną) to instrumenty, które zastępują poziomnicę w większości prac budowlanych. Pozwolą jednej osobie wyznaczać na ścianie poziome i pionowe linie odniesienia, które służą do wieszania mebli na jednakowej wysokości, rozmieszczania gniazdek i włączników elektrycznych na takim samym poziomie, ustawiania zabudowy kartonowo-gipsowej w pionie, a także przenoszenia w linii prostej punktów z podłogi na sufit. Jednoczesne wyświetlenie wiązek pionowej i poziomej umożliwia określanie kąta prostego, które jest przydatne w pracach glazurniczych. Dodatkowy punkt laserowy (na wiązce poziomej) umożliwia przenoszenie punktów poziomo bez potrzeby włączania wiązki pionowej (oszczędność baterii). Elektroniczne zablokowanie kompensatora sprawia, że instrument można pochylać i korzystać z linii skośnych.

 

Nivel System CL1 wyróżnia się spośród podobnych instrumentów dobrze widoczną cienką linią lasera (co zdecydowanie podnosi precyzyjne wykonanie pracy, np. przy układaniu terakoty czy glazury) oraz funkcją pulsacyjnego lasera, w tym przypadku wykorzystuje się czujnik laserowy i pracuje na otwartej przestrzeni, gdzie normalnie wiązka nie jest widoczna. Wbudowane dwa gniazda mocowania: 1/4″ i 5/8″ służą do stabilnego mocowania instrumentu na statywie fotograficznym lub na tradycyjnym statywie geodezyjnym. Standardowo w zestawie dostarczany jest adapter laserowy do szybkiego podwieszania lasera na ścianie (lub elemencie konstrukcji) za pomocą magnesów oraz do szybkiego dostosowania poziomu i kierunku wiązki laserowej.

 

Nivel System CL4/CL4G

Lasery krzyżowe Nivel System CL4 (z wiązką czerwoną) i CL4G (z wiązką zieloną, cztery razy lepiej widoczną w porównaniu z wiązką czerwoną) to precyzyjne, łatwe w obsłudze i niezawodne narzędzia pomiarowe. Laser wyznacza cztery wiązki referencyjne

w pionie (dwie pełne płaszczyzny 360° wokół lasera) oraz wiązkę w poziomie (przed laserem). Wiązki te mogą być w zależności od potrzeb włączane lub wyłączane. Ponadto sprzęt wyznacza pion laserowy w dół, co pozwala ustawić laser w żądanym punkcie lub przenosić punkty góra/dół podczas prac montażowych. Dodatkowo na wiązce poziomej wyznaczany jest punkt laserowy, dzięki czemu sprzęt umożliwia przenoszenie punktów poziomo bez potrzeby włączania wiązki pionowej (oszczędność baterii).

 

Sprzęt przeznaczony jest do wszelkich prac ogólnobudowlanych, wykończeniowych, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, oraz dla wszystkich, którzy szukają pewnych i precyzyjnych urządzeń w przystępnej cenie. Zasięg pracy lasera może być zwiększony dzięki czujnikowi laserowemu, który oferowany jest jako wyposażenie dodatkowe. Czujnik laserowy może być zamontowany na łacie laserowej, dzięki czemu uzyskujemy komplet do pomiarów różnic wysokości w terenie (niwelacja klasyczna). Lasery wyposażone zostały w leniwkę (po obu stronach lasera – jest to udogodnienie także dla osób leworęcznych), za pomocą której możemy ustawić precyzyjnie pionową wiązkę lasera. Podziałka koła poziomego pozwala w praktyczny sposób zmierzyć i wyznaczyć kąt montowanych elementów konstrukcji. Podobnie jak inne lasery firmy Nivel System, także i nowe multilasery krzyżowe CL1 i CL4 charakteryzują się dużą wytrzymałością na trudne warunki pracy oraz stabilnością pracy (magnetyczny kompensator eliminuje drgania podczas pracy i zapewnia szybkie poziomowanie, laser gotowy jest do pracy natychmiast po włączeniu).

CL4G_schemat
CL4_schemat CL4_zestaw

Wygodna obsługi

Lasery mają intuicyjny panel sterowania. Zarządzanie funkcjami odbywa się za pośrednictwem przyciśnięcia jednego przycisku. Innowacyjny, magnetyczny system kompensacji drgań zapewnia szybkie przygotowanie urządzenia do pracy. Lasery stabilnie wyznaczają wiązkę, nawet na niestabilnej podstawie, a po zablokowaniu pozwalają pracować z wiązkami skośnymi (pochylonymi). Sprzęt odporny jest na uszkodzenia – gumowe elementy obudowy chronią go przed uszkodzeniami wskutek uderzeń i wstrząsów. Lasery odporne są na działanie kurzu i wody (IP54). Całość uzupełnia kompaktowa obudowa, dzięki czemu sprzęt jest łatwy w instalacji na budowie oraz w transporcie.

 

Bezpieczne użytkowanie przez lata

Pomimo bogatej funkcjonalności klasyfikującej sprzęt w grupie precyzyjnych instrumentów pomiarowych lasery krzyżowe Nivel System CL1 i CL4 mogą być stosowane w trudnych warunkach terenowych na budowie. Ich wytrzymała konstrukcja zapewni dobrą kondycję sprzętu przez lata, a w przypadku zaistniałych problemów do dyspozycji pozostają regionalne punkty serwisowe TPI. Nabywcy  zyskują pewność wsparcia w przypadku jakichkolwiek problemów ze sprzętem zarówno w czasie trwania gwarancji, jak i po jej upływie.

 

Nowe lasery krzyżowe Nivel System to precyzyjne narzędzia, gwarantujące pewne i szybkie pomiary w wielu branżach np. w budownictwie, przemyśle, architekturze itd. Ich atutem są wszechstronność zastosowania, przyjazna obsługa i jakość wykonania, zapewniające bezproblemową pracę nawet w najtrudniejszych warunkach, a wszystko w bardzo przystępnej cenie.

 

Nowe lasery Nivel System CL1, CL1G, CL4 i CL4G są już dostępne w sieci dystrybucji TPI (wykaz dystrybutorów i regionalnych biur TPI znajduje się na www.tpi.com.pl). Więcej informacji na temat produktów Nivel System znaleźć można na www.nivelsystem.com.

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar