ZnowuSięSpotykamy – TARGI INNOFORM 2022

Po rocznej przerwie, spowodowanej ograniczeniami epidemicznymi Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM® wracają do Bydgoszczy i odbędą się 8-10 marca.

Stolica woj. kujawsko-pomorskiego stanowi centrum polskiej Doliny Narzędziowej. W samym mieście działa około 30 narzędziowni, a w całym regionie blisko 1000 firm zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych i produkcją narzędzi specjalnych. 5. Międzynarodowe Targi INNOFORM® to jedyna w Polsce impreza poświęcona formom wtryskowym i ich peryferiom. To właśnie w Bydgoszczy podczas czterech ostatnich edycji 1214 producentów zaprezentowało swoje rozwiązania ponad 12.000 klientom.

Targi

INNOFORM® to kompletne wydarzenie mające istotne znaczenie techniczne i edukacyjne. Producenci i dystrybutorzy prezentują najnowsze technologie, maszyny i narzędzia. To również arena premier i nowości produktowych oraz miejsce konferencji, podczas których naukowcy i praktycy poruszają aktualne problemy związane z przetwórstwem tworzyw polimerowych. Wyjątkowość targów INNOFORM® potwierdzają opinie Wystawców poprzednich edycji. – Cieszę się, że mieliśmy okazję zaprezentować naszą ofertę odwiedzającym w 2020 roku i nawiązać sporo ciekawych kontaktów biznesowych. Patrząc na zaangażowanie organizatorów, wierzę, że każda kolejna edycja będzie się przyczyniać do wzrostu znaczenia bydgoskiego wydarzenia na krajowej mapie targów. Z czystym sumieniem mogę polecić ten event, jako miejsce istotne dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych – powiedział Krzysztof Nowosielski, dyrektor handlowy ML Polyolefins.

Do grona stałych wystawców co roku dołączają nowi przedsiębiorcy, którzy przekonani atrakcyjną ofertą oraz wysokim poziomem kontaktów biznesowych, decydują się zaprezentować swoją ofertę właśnie podczas targów INNOFORM®. – Targi INNOFORM to dla nas jedno z ważniejszych miejsc w tym regionie Polski, gdzie nasza firma może kompleksowo przedstawić swoje możliwości – bo z jednej strony zajmujemy się zaopatrzeniem wielu gałęzi przemysłu w materiały hutnicze, a z drugiej – świadczymy usługi. Liczymy na klientów z konkretnymi, sprecyzowanymi potrzebami, które w pełni profesjonalnie zrealizują u nas – stwierdza Krzysztof Szóstka, sales manager METAL POLAND s.c.
Targi INNOFORM® mają również doskonale przygotowany program towarzyszący, odpowiadający na potrzeby wystawców i odwiedzających. Bydgoski Klaster Przemysłowy – współorganizator wydarzenia – zaprasza na konferencję pt. „Przemysł 4.0 w branży narzędziowo-przetwórczej”. Wdrożenie założeń Przemysłu 4.0 jest jednym z kluczowych wyzwań dla branży narzędziowo-przetwórczej. Takie rozwiązania jak cyfryzacja, automatyzacja czy robotyzacja stwarzają ogromne możliwości dynamicznego rozwoju przedsiębiorstw, ale wymagają też od nich odpowiednich zasobów finansowych i kadrowych. Nie uda się ich również wdrożyć bez znaczącego udziału świata nauki.

Równie ważnym tematem konferencji będzie: „Jak nie Chiny to kto? Skracanie globalnych łańcuchów wartości szansą dla branżowych przedsiębiorstw.” Skracanie globalnych łańcuchów wartości to duża szansa na możliwości rozwoju branżowych firm. Przenoszenie produkcji do Europy bliżej ostatecznych odbiorców może stworzyć szansę na nowe projekty i większe zamówienia. Z drugiej strony, żeby móc z nich skorzystać trzeba będzie sprostać nowym wymaganiom.

Jak co roku istotnym elementem wydarzenia jest Strefa Usług Przemysłowych przeznaczona dla firm podwykonawczych, świadczących usługi z zakresu produkcji form, obróbki materiałów, regeneracji narzędzi czy remontów maszyn. Często to właśnie kooperacja jest narzędziem pozwalającym sprostać wyzwaniom stawianym przez klientów w zakresie jakości i terminowości dostaw zamówionych produktów. Specjalna oferta wyposażonych stoisk modułowych pozwala na maksymalizację korzyści i minimalizację kosztów. To właśnie na INNOFORM® usługodawcy znajdują klientów i podpisują zlecenia.

Rokrocznie targom towarzyszy Giełda Kooperacyjna organizowana przez Enterprise Europe Network przy Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. W ramach poprzednich edycji odbyły się łącznie 394 kilkunastominutowe spotkania B2B, podczas których rozmawiali ze sobą przedsiębiorcy z wielu krajów. Nowością kolejnej edycji jest jej

hybrydowa formuła – przedsiębiorcy nawiążą współpracę zarówno w przestrzeniach BCTW oraz spotkają się wirtualnie.

Trzeciego dnia targi odwiedzi młodzież szkół technicznych z regionu, aby podczas zorganizowanych lekcji praktycznych zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi ich przyszłych pracodawców. Zarówno na stoiskach, jak i w strefie kariery będą mogli poznać oczekiwania przedsiębiorców związane z przyszłymi kadrami technicznymi a także znaleźć propozycje zatrudnienia. Organizatorzy gwarantują najwyższy poziom organizacji tego wydarzenia i już dzisiaj zapraszają do udziału w Targach INNOFORM® (więcej informacji na: www.innoform.pl).

opr. HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments