ZESTAWY WIERTEŁ SPECJALISTYCZNYCH NEO TOOLS BY BAILDON

W ofercie marki NEO pojawiły się komplety profesjonalnych wierteł, zaprojektowanych i wykonanych z myślą o warsztatach samochodowych.

Produkcja nowych akcesoriów NEO TOOLS

W całości odbywa się w Polsce w Fabryce Wiertła Baildon S.A., która od 2019 r. jest częścią Grupy Topex. Przeszło 100-letnia historia fabryki wierteł z rozpoznawalnym logo BHH w połączeniu z nowoczesnym designem NEO gwarantuje najwyższą jakość produktów.

Nowy rozdział historii

Początki Fabryki Wiertła Baildon sięgają 1908 roku. Wówczas przy Hucie Baildon, założonej przez niemieckiego przedsiębiorcę Johana Baildona, powstał Zakład

Wiertła Huta Baildon. Wytwarzane w tamtym czasie przez fabrykę produkty opatrzone były symbolem BHH, który jest skrótem od nazwisk założyciela huty oraz jej późniejszego właściciela – Wilhelma Hegenscheidta. Trzy litery szybko stały się synonimem najwyższej jakości, co w nowożytnych czasach potwierdziło otrzymanie przez spółkę certyfikatu TÜV NORD, świadczącego o stosowaniu systemu zarządzania jakością zgodnego z wymaganiami normy ISO 9001:2015. Logo BHH wciąż można znaleźć na produkowanych w Katowicach wiertłach Fabryki Wierteł Baildon SA. Seria wierteł NEO by Baildon jest jednym z pierwszych ważnych projektów w nowej historii fabryki, która od 2019 roku stała się częścią Grupy Topex.

Twarde sztuki

Wiertła do metalu NEO by Baildon znajdą zastosowanie przede wszystkim do rozwiercenia zapieczonych śrub. Wykonane zostały w technologii szlifowanej zgodnie z normą DIN 338 z szybkotnącej stali SK8M o dużej zawartości molibdenu. Stop ten umożliwia efektywną pracę z wymagającymi materiałami o twardości nawet do 500 jednostek w skali Brinella (HB<500). Skuteczność rozwiercania gwarantuje także zaostrzenie wiertła wykonane pod kątem 135 stopni wraz z korekcją typu „B”, przeznaczoną do tego typu zadań. Produkowane w fabrykach Baildona twarde wiertła do metalu NEO z powodzeniem poradzą sobie z takimi materiałami, jak: większość rodzajów stali i żeliwa, miedź, mosiądz, brąz, aluminium, cynk, tytan niskostopowy czy różnego typu tworzywa sztuczne.

Produkcja wierteł w Fabryce Baildon

Uniwersalne i funkcjonalne

Oferowany zakres średnic metrycznych wierteł NEO od 3.2 do 8.5 mm dopasowany został do rozmiarów gwintów najczęściej stosowanych w motoryzacji – M4 do M10. Dzięki temu, po rozwierceniu śruby możliwe jest ponowne nagwintowanie otworu. Wiertła do metalu przeznaczone do rozwiercania NEO zostały wyprodukowane w dwóch długościach: 18 – 37 mm oraz 36-75 mm, co umożliwia dopasowanie ich do pracy trudniej dostępnych miejscach.

Jakość i funkcjonalność wierteł NEO TOOLS by Baildon przetestowana została w NEO Garage. Produkt dostępny jest już w sprzedaży, jednak liczba każdego z kompletów na ten moment jest ograniczona do 200 kompletów.

opr. HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments