Zestaw Wera 8009 Zyklop Pocket Set 3

Niedawno użytkownikom mechanicznych narzędzi ręcznych Wera zaproponowała 27-sztukowy zestaw 8009 Zyklop Pocket Set 3. Pozwala on w pełni wykorzystać możliwości montażowe, które oferuje kieszonkowy klucz grzechotka Wera Zyklop.

Głównym składnikiem zestawu jest grzechotka 3/8” Wera Zyklop. Oprócz niej, zawiera on przedłużacz Zyklop z tuleją obrotową (3/8” x 125 mm), uchwyt uniwersalny na bity (893/1/1), nasadki 3/8” o rozmiarach 6-17 mm, bity C 6,3 (25-milimetrowe) Phillips (PH 1 i PH 2), Pozidriv (PZ 1 i PZ 2), TORX (TX 10, TX 15,

TX 20, TX 25), HEX (3, 4, 5 i 6) i zestaw rzepów 50 x 120 mm. Narzędzia dostarczane są w estetycznym, trwałym i praktycznym etui tekstylnym.

Przypomnijmy, klucz grzechotka 3/8” Wera Zyklop to kompaktowe, innowacyjne narzędzie o rozszerzonej funkcjonalności. Zastosowano w nim obracaną głowicę, którą ustawia się i wygodnie blokuje w pięciu pozycjach pod kątami 0°, ±15° i ±90°. W grzechotce znajduje się 2-kierunkowy, 72-zębny mechanizm grzechotkowy. Jego kąt obrotu jest niewielki i wynosi 5°. Z kolei do montażu nasadek 3/8” i bitów służy zabierak kwadratowy 3/8” z 6-kątnym gniazdem 1/4” i magnesem przytrzymującym te akcesoria. Grzechotka Wera Zyklop może więc być wykorzystana zarówno jako klasyczny klucz nasadowy, jak też jako wkrętak z wymiennymi grotami. Dla ułatwienia pracy wyposażono ją w ergonomiczną, 2-komponentową rękojeść Kraftform znaną z cenionych na rynku wkrętaków Wera. Zakończona jest wysuwanym i obrotowym magazynkiem, który mieści się 12 bitów 25-milimetrowych (typu C 6,3).

Jak łatwo zauważyć, bliżej przyglądając się zawartości zestawu 8009 Zyklop Pocket Set 3, można nim wykonać bardzo wiele prac montażowych/demontażowych przy rowerach, motocyklach, samochodach, sprzęcie AGD, elektronarzędziach, urządzeniach klimatyzacyjnych, grzewczych itd. Dlatego należy go uznać za w dużym stopniu uniwersalny komplet narzędziowy. Niewątpliwą jego zaletą są niewielkie wymiary tekstylnego etui, w którym się mieści, i możliwość jego mocowania na rzepy do toreb czy plecaków narzędziowych. Dzięki temu zestaw Wera 8009 Zyklop Pocket Set 3 jest nie tylko uniwersalny, ale także w pełni mobilny, co obecnych czasach ma – jak wiadomo – podstawowe znaczenie.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments