ZESTAW SZEŚCIOKĄTNYCH NASADEK UDAROWYCH YATO YT-1155

Wśród akcesoriów YATO przeznaczonych dla kluczy udarowych znajduje się zestaw sześciokątnych, długich nasadek udarowych 3/4” oznaczony jako YT-1155. Przeznaczony jest do operacji montażowych i demontażowych wykonywanych podczas serwisu samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych, pojazdów szynowych itp.

W skład zestawu YATO YT-1155 wschodzi osiem 6-kątnych nasadek udarowych 3/4″ o rozmiarach często wykorzystywanych w zakładach mechanicznych i serwisowych: 22, 24, 27, 30, 32, 36, 38 i 41 mm. Wykonano je ze stali chromowo-molibdenowej (CrMo SCM-440), która charakteryzuje się 2-krotnie większą wytrzymałością na rozciąganie od zwykłej

stali węglowej oraz ma od niej 3-krotnie wyższą granicę plastyczności. Dzięki temu omawiane nasadki YATO przez długi czas zachowują swój nominalny wymiar oraz nie pękają na skutek aplikowania nimi udarów stycznych podczas montażu lub demontażu połączeń gwintowych.

Akcesoria te, jak już wspominaliśmy, mają 6-kątne gniazda robocze o masywnych ściankach. Ich grubość, w zależności od rozmiaru nasadki, wynosi od 8 do 9,6 mm. W narzędziach tych wykonano 3/4-calowe, gniazdowe uchwyty kwadratowe (tzw. napędy) służące do ich mocowania na zabierakach udarowych kluczy pneumatycznych lub elektrycznych (przewodowych lub akumulatorowych). Wzmocniona konstrukcja omawianych nasadek pozwala przenosić momenty obrotowe o bardzo dużej wartości i zapewnia maksymalną skuteczność pracy z kluczami udarowymi wysokiej mocy.


Prezentowane nasadki udarowe z zestawu YATO YT-1155 mają wykończenie czernione, skutecznie zabezpieczające je przed korozją, oraz czytelne oznaczenia rozmiarów. Ich długość całkowita wynosi 90 mm, zaś głębokość mocowania – 27 mm (dla nasadek o rozmiarach 22, 24 i 27 mm) i 60 mm (dla 30, 32, 36, 38 i 41 mm). Dzięki wydłużeniu można akcesoria te stosować do montażu i demontażu nakrętek na stosunkowo długich trzpieniach gwintowanych, jak też w miejscach o utrudnionym dostępie dla standardowych nasadek 3/4″ o długości całkowitej 57-60 mm. Prezentowany zestaw nasadek YATO YT-1155 dostarczany jest w polakierowanej na czarno metalowej kasecie walizkowej z wygodnym uchwytem do przenoszenia.
Reasumując, zestaw YATO YT-1155 zawiera długie nasadki udarowe 3/4″, które są bardzo dokładnie i solidnie wykonane z najwyższej jakości stali chromowo-molibdenowej oraz odznaczają się dużą wytrzymałością mechaniczną i żywotnością. Naszym zdaniem, stanowi on doskonałą propozycję podstawowego wyposażenia w akcesoria dla użytkowników kluczy udarowych klasy 3/4″.

pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments