Zestaw ściągaczy YATO YT-25105

YATO wprowadziło na rynek zestaw profesjonalnych ściągaczy do łożysk, kół pasowych lub kół zębatych oznaczony jako YT-25105.

 

 

 

 

 

 

Nowy zestaw zawiera elementy niezbędne do zmontowania aż 12 różnych ściągaczy. Znajdują się w nim korpusy ściągaczy dwu- i trójramiennych, śruba pociągowa oraz zestawy łap ściągających o najczęściej używanych długościach 100, 200 i 250 mm. Podczas pracy ściągaczami bardzo często zachodzi potrzeba wymiany używanego właśnie narzędzia. Świetnie, jeżeli dysponujemy wystarczająca ilością sprzętu i możemy do każdej operacji używać odpowiedniego narzędzia, gorzej jeżeli stan wyposażenia warsztatu na to nie pozwala.

Wprawdzie dostępność specjalistycznych narzędzi jest duża, ale ceny większości z nich są wysokie i często przekraczają możliwości finansowe, szczególnie małych firm lub warsztatów. Oczywiście, na rynku możemy znaleźć wiele tanich odpowiedników profesjonalnych ściągaczy wyglądających jak prawdziwe narzędzia, ale ich jakość często pozostawia wiele do życzenia, nie zawsze wytrzymują do zakończenia naprawy. Dlatego właściwym krokiem w kierunku poprawy sytuacji i znalezienia kompromisu między ceną narzędzia a jego jakością jest wprowadzanie na rynek uniwersalnych zestawów narzędzi, pozwalających na ich wykorzystanie w stopniu szerszym niż narzędzia do pojedynczej operacji. Tworząc tego typu zestawy do podobnych zadań, YATO wykorzystuje powtarzalność pewnych elementów występujących we wszystkich konfiguracjach z różnym dodatkowym osprzętem. Działanie takie znakomicie obniża cenę produktu i ułatwia zaopatrzenie w niezbędne narzędzia. Jednym z przykładów takiego postępowania jest wprowadzony ostatnio przez YATO zestaw profesjonalnych ściągaczy do łożysk, kół pasowych lub kół zębatych, który oznaczono jako YT-25105. Z jego elementów w prosty i szybki sposób możemy zmontować aż 12 różnych ściągaczy przeznaczonych do różnych zadań.
Korzystając z potrójnego korpusu, używając jednej śruby, możemy złożyć następujące narzędzia: (1) ściągacz wewnętrzny 100 mm (3-ramienny), (2) wewnętrzny 200 mm (3-ramienny), (3) wewnętrzny 250 mm (3-ramienny), (4) zewnętrzny 100 mm  (3-ramienny), (5) zewnętrzny 200 mm  (3-ramienny), (6) zewnętrzny 250 mm (3-ramienny). Zaś korzystając z podwójnego korpusu i tej samej śruby, uzyskamy: (7) wewnętrzny 100 mm (2-ramienny), (8) wewnętrzny 200 mm (2-ramienny), (9) wewnętrzny 250 mm  (2-ramienny), (10) zewnętrzny 100 mm  (2-ramienny), (11) zewnętrzny 200 mm (2-ramienny), (12) zewnętrzny 250 mm  (2-ramienny).
Elementy ściągaczy są odkuwane na zimno ze stali węglowej o symbolu 45#, a powierzchnia wykończona chromowaniem. Całość umieszczono w niewielkiej kasecie z tworzywa, która nie zajmuje więcej miejsca na półce niż jeden lub dwa tradycyjne ściągacze.

 

Produkt dostępny w sklepie internetowym toya24.pl.

 

 

 

 

 


ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments