ZESTAW NARZĘDZIOWY YATO YT-12685 z WKRĘTAKIEM AKUMULATOROWYM

Zestaw narzędziowy YATO YT-12685 nieco różni się od podobnych tego typu kompletów, ponieważ jednym z najważniejszych jego elementów jest mały wkrętak akumulatorowy.

 

Wkrętak zasilany jest niewielkim wbudowanym akumulatorem Li-Ion o napięciu 3,6 V i pojemności 1,3 Ah oraz wyposażony we wskaźnik poziomu naładowania energią. Narzędzie dysponuje momentem dokręcania 3 Nm i prędkością obrotową 230 min-1. Co ciekawe, składana i obrotowa rękojeść pozwala nim pracować jak narzędziem pistoletowym lub współosiowym do pracy w ciasnych zakamarkach. W 6-kątnym uchwycie 1/4” wkrętaka można mocować dołączone do zestawu bity z przeróżnymi końcówkami – płaskie 4–12 mm, Philips PH0-PH4, Pozidriv PZ1-PZ4, TORX T10-T55, HEX 2–14 mm.

Do obsługi bitów w walizce znajdziemy również tradycyjny wkrętak 1/4” z elastyczną przedłużką. Zestaw zawiera też nasadki o rozmiarach od 4 do 32 mm, które mocuje się w tradycyjnych rękojeściach grzechotkowych z zabierakami kwadratowymi 1/4 i 1/2 cala. Co ważne, nasadki wykonano zgodnie z systemem AS-Drive – mają one specjalny kształt gniazda sześciokątnego i mogą przenosić moment o 25% większy od tradycyjnych kluczy nasadowych, bez powodowania uszkodzeń łbów śrub. Zestaw YATO uzupełniają przedłużki do nasadek do pracy w trudno dostępnych miejscach i adaptery przegubowe Cardana. Wszystkie nasadki i bity wykonane są z trwałej stali chromowo-wanadowej i narzędziowej S2. Komplet kluczy zapakowany jest w solidną walizkę transportową z tworzywa sztucznego.

Marek Pudło

yt-12685_skoa

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar