Zestaw narzędziowy Wera – Kraftform Kompakt W1

Instalatorzy potrzebują uniwersalnych zestawów o niewielkich rozmiarach, wręcz kieszonkowych, a przy tym zawierających wszystkie niezbędne narzędzia. To właśnie dla nich Wera opracowała swój najnowszy zestaw Kraftform Kompakt W1.

W skład zestawu Wera Kraftform Kompakt W1 wchodzą: rękojeść izolowana (VDE) z 12 wymiennymi trzpieniami izolowanymi (VDE) o częściowo zredukowanej średnicy, klucz płaski dwustronny JOKER, grzechotka Zyklop Speed 1/4”, 8 kluczy nasadowych do mocowania manualnego i maszynowego o rozmiarach 5,5-13, uchwyt uniwersalny do grotów i końcówek wkrętakowych, 7 grotów o długości 25 mm, chwytak do pewnego

przytrzymywania wkrętów oraz próbnik napięcia 247. Czyli w sumie 35 elementów. Przyjrzyjmy się więc niektórym z nich.

Klucz JOKER doskonale nadaje się do pracy w trudno dostępnych miejscach. Można nim przytrzymać mocowany element złączny (np. nakrętkę) poprzez oparcie go na wbudowanej metalowej płytce ograniczającej, jak też oprzeć klucz na łbie śruby lub nakrętce – nie ześlizguje się on podczas pracy, co oznacza bezpieczniejszy montaż. Kontakt klucza ze śrubą jest też mocniejszy i pewniejszy niż w przypadku standardowych tego typu narzędzi, gdyż odbywa się za pośrednictwem specjalnie wyprofilowanych szczęk oraz dodatkowych zębów naciętych na płytce ograniczającej. Klucz ma też niewielki kąt pracy, jego szczęki pozwalają bowiem na przesunięcie co 30° (zamiast 60°). Ponadto prosta główka umożliwia łatwe manewrowanie narzędziem. Jest ono efektywne i wydajne w pracy dzięki zastosowaniu mocnej grzechotki oczkowej. Klucz Wera JOKER odkuty jest z wysokogatunkowej stali stopowej oraz zahartowany.
Kolejnym istotnym elementem zestawu jest grzechotka Zyklop Speed 1/4” z wymienionymi wyżej akcesoriami. Wyróżnia ją solidna konstrukcja i wielofunkcyjność oraz łatwa obsługa (obrotowa główka ustawiana dwustronnie w pozycjach 0°; 15° oraz 90°, minimalny kąt obrotu grzechotki wynoszący 5-6°, mechanizm zwalniający nasadkę w każdej pozycji ustawienia główki).

W zestawie znajduje się też rękojeść izolowana (VDE) z mechanizmem do szybkiej wymiany izolowanych trzpieni 817 (VDE). Przeznaczona jest do prac prowadzonych pod napięciem. Ma ergonomiczny kształt dopasowany do dłoni, który redukuje wysiłek i zapobiega powstawaniu pęcherzy oraz odcisków.
Wera nie zapomniała wyposażyć swojego nowego zestawu w próbnik napięcia. Jego zakres pracy wynosi 150-250 V (prądy zmienne o częstotliwości 50-500 Hz). Miernik można stosować w temperaturach od -10°C do 50°C.
Zestaw Wera Kraftform Kompakt W1 dostarczany jest w mocnym tekstylnym etui zapinanym na rzep. Niemiecka firma zrezygnowała z tradycyjnych ciężkich skrzynek czy boksów, które zajmują dużo miejsca. Etui zapewnia dużą mobilność i zajmuje w torbie narzędziowej o wiele mniej miejsca niż skrzynka czy boks. Jest też znacznie bardziej od nich odporne na upadki z wysokości, bo nie pęka i nie rozpada się na części.

Reasumując, Kraftform Kompakt W1 to uniwersalny i niezwykle poręczny zestaw do wszelkiego rodzaju prac montażowych i serwisowych w warsztatach oraz przemyśle. Z jego pożytków niewątpliwie skorzystają fachowcy z takich branż, jak: elektronika, mechatronika, technika instalacyjna w budynkach, fotowoltaika oraz wiele innych (więcej na www.agentools.pl). Jego niewątpliwą zaletą jest duża mobilność i możność zastosowania w pracach serwisowych prowadzonych na zewnątrz i poza warsztatami oraz zakładami.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments