Zestaw Knipex dla elektryków

Na rynku narzędzi ręcznych dostępny jest zestaw tulejek kablowych izolowanych ze szczypcami Knipex w komplecie z „inteligentną” skrzynką. Markowy niezbędnik przeznaczono dla elektryków i instalatorów szukających nowoczesnych oraz solidnie wykonanych narzędzi.

Szczypce w wydaniu firmy Knipex zostały doprowadzone niemalże do perfekcji, głównie pod względem komfortu pracy i jakości wykonania. Należą one do grupy narzędzi najchętniej wybieranych przez fachowców i majsterkowiczów pasjonatów. O wyborze tej marki decyduje ergonomia, niska masa i trwałość materiałowa.

Ekipa inżynierów z firmy Knipex, zaangażowana w projektowanie nowych narzędzi, obserwuje rutynowe czynności w pracy elektryków i wyciąga wnioski. Cel jest

jeden – wyposażyć specjalistę w precyzyjne narzędzia, ułatwić mu pracę i poprawić jej komfort. Dla chcących spróbować czegoś nowego powstał zestaw tulejek wraz ze szczypcami zamknięty w poręcznej walizce.


Co nowego w zestawie?
W komplecie Knipex znalazły się wielofunkcyjne szczypce przeznaczone do cięcia i odizolowywania przewodów oraz zagniatania złączek kablowych. Wykonano je z hartowanej blachy stalowej malowanej proszkowo i wyposażono w wygodny uchwyt z tworzywa sztucznego. Mają one dwa rodzaje płynnie tnących ostrzy do przewodów aluminiowych i miedzianych oraz otwory przeznaczone do cięcia wkrętów miedzianych i mosiężnych o średnicach M 2,6; 3,0; 3,5; 4,0; i 5,0 mm. Konstrukcja szczypiec wraz z naniesioną numeracją umożliwia łatwe i dokładne zgniatanie złączek izolowanych 1,5/2,5/6,0 mm2 i nieizolowanych nasuwanych 1,5/2,5/6,0 mm2. Specjalne szczęki usprawniają zdejmowanie izolacji z przewodów 0,75/1,0/1,5/2,5/4,0/6,0 mm2.

Zestaw zamknięty jest w opatentowanej skrzynce TANOS MINI-systainer® z mocnego i wytrzymałego materiału. W środku znajdują się dwie kasetki z tworzywa podzielone na sześć osobnych przegródek. Kiedy brakuje ręki, skrzynkę można swobodnie zamknąć i otworzyć prawą lub lewą ręką. Wewnątrz kasety znajduje się gąbkowe wypełnienie, które odpowiedzialne jest za trzymanie elementów na swoim miejscu. TANOS MINI-systainer® to system łączenia skrzynek w regały narzędziowe. Specjalny patent pozwala otwierać je nawet bez rozdzielania.

W walizce, oprócz szczypiec, znajduje się wieloelementowy zestaw podstawowych i popularnych tulejek kablowych izolowanych. Łącznie Knipex oferuje tu 300 modułów, w tym:

  • profilowaną końcówkę kablową nasuwaną nieizolowaną „żeńską” (dwa rodzaje ok. 50 szt.);
  • końcówkę kablową nasuwaną izolowaną „żeńską” (trzy rodzaje ok. 75 szt.);
  • końcówkę kablową wtykową izolowaną „męską” (dwa rodzaje ok. 50 szt.);
  • końcówkę kablową oczkową izolowaną (dwa rodzaje ok. 50 szt.);
  • złączkę kablową tulejową izolowaną (trzy rodzaje ok. 75 szt.).

Za uniwersalny i prosty w użyciu zestaw wraz ze szczypcami zapłacimy ok. 466 zł (więcej informacji na www.agentools.pl).

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments