Zestaw GRAPHITE 57H002 do mocowania zawiasów puszkowych

Marka GRAPHITE postanowiła ułatwić montaż mebli oraz elementów drewnianych i profesjonalistom oraz majsterkowiczom zaoferowała zestaw 57H002 preznaczony do mocowania zawiasów puszkowych.

Zestaw GRAPHITE 57H002 zawiera frez puszkowy do drewna o średnicy 35 mm i szablon pozycjonujący otwory pod zawiasy. Frez zbudowany jest z okrągłej głowicy wiercącej i walcowego uchwytu służącego do mocowania w wiertarce. Głowica posiada małe ostrze centrujące oraz wykonane z węglików spiekanych dwa główne ostrza do wycinania środka otworu i dwa boczne (tzw. konturowe) przeznaczone do wykrawania ścianek otworu. W głowicy wykonano także dwa duże otwory w kształcie zbliżonym do ćwiartek okręgów. Służą one do odprowadzania wiórów. Ostrze

centrujące, mające kształt niewielkiego ostrosłupa, wyznacza oś otworu i pozycjonuje osiowo pracę frezu w pierwszej fazie wiercenia, czyli do momentu pracy bocznych ostrzy tnących. Zaoferowany w omawianym zestawie frez o średnicy 35 mm to akcesorium specjalnie przeznaczone do wykonywania otworów pod puszki zawiasów meblowych nakładanych.

Drugi element zestawu GRAPHITE 57H002 to szablon z tworzywa sztucznego. Wykonano w nim 5 otworów – duży o średnicy 35 mm służy do precyzyjnego pozycjonowania otworów pod puszkę zawiasu, zaś 4 małe o średnicach 6 mm, ułożone symetrycznie w 2 pary, przeznaczone są do dokładnego wyznaczenia punktów pilotażowych otworów pod wkręty mocujące ramię zawiasu w bocznej ściance mebla. Użycie szablonu przedstawiają pokazane w artykule zdjęcia. Naszym zdaniem, zestaw GRAPHITE 57H002 znacznie ułatwia i jednocześnie przyspiesza montaż nakładanych zawiasów puszkowych. Dzięki niemu można go wykonać dokładnie, co – jak wiadomo – jest podstawowym warunkiem prawidłowego działania zawiasu oraz estetycznego wyglądu mebli.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments