Zestaw frezów do gniazd wtryskiwaczy YATO YT-17625

Do oferty YATO dołączył zestaw frezów do gniazd wtryskiwaczy oznaczony jako YT-17625. Dzięki niemu wyczyścimy gniazda z nagaru i rdzy w większości aut napędzanych silnikami diesla (m.in. Mercedes, BMW, Ford, Iveco, Fiat czy Renault).

 

 

 

Komplet składa się z dziewięciu elementów, wśród nich trzy frezy czołowe o różnej wielkości 17×17, 17×19, 15×19 mm oraz kątowe 120’ 17×17, 17×21. Do produkcji frezów została wykorzystana stal CrMoV SKD11. Frezy mają na końcu trzpień

prowadzący, ułatwiający otrzymanie prawidłowej powierzchni odnawianego gniazda wtrysku. Na sztycę, która jest w zestawie, zakładamy wybrany frez, a całość montujemy do rękojeści. Tak przygotowany zestaw wprowadzamy do gniazda wtrysku
i okręcamy zgodnie ze wskazówkami zegara. Czynność powtarzamy aż do uzyskania gładkiej powierzchni. Czyszczenie gniazda z nagaru i korozji jest konieczne przed każdym ponownym montażem wtryskiwacza w bloku. Zapobiega nieszczelnościom, które powodują wypalanie gniazda i niszczenie bloku silnika.
Zanim przystąpimy do czyszczenia gniazd, oczywiste jest, że najpierw musimy usunąć stary wtrysk. Każdy mechanik wie, że jest to czasochłonne, a myśl o tej czynności potrafi spędzić sen z powiek. Doskonałym uzupełnieniem prezentowanego zestawu jest bezwładnościowy ściągacz wtryskiwaczy YT-0617. Ściągacz YATO to sposób na szybki i łatwy demontaż zapieczonych wtryskiwaczy w silnikach wysokoprężnych. Narzędzie ma trzy wielkości gniazd mocujących: M8, M12, M14, i szczególnie polecane jest do wtryskiwaczy BOSCH i LUCAS. Niewielkie gabaryty pozwalają na wykorzystanie ściągaczy w trudno dostępnych miejscach.

Produkty dostępne w sklepie internetowym toya24.pl

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar