Zestaw do połączeń niewidocznych w drewnie GRAPHITE 55H250

Zestaw GRAPHITE 55H250 przeznaczony jest do łączenia elementów drewnianych i płyt meblowych MDF.

Zestawem GRAPHITE 55H250 wykonamy niewidoczne połączenia meblowe typu narożnikowego, czołowego i w kształcie litery „T”. Składa się on z 76 elementów:
• regulowanej suwakiem, dwutorowej prowadnicy kątowej wiertła;
• spiralnego wiertła 2-stopniowego o średnicach 4,4 i 9 mm oraz długości 180 mm;
• pierścieniowego ogranicznika głębokości wiercenia;
• imbusowego klucza 3 mm (długość – 60 mm) do obsługi śruby blokującej pozycję ogranicznika;
• wkręty do drewna 4 x 25 mm (48 sztuk);
• 24 kołków maskujących;
• bita o długości 150 mm z końcówką kwadratową przeznaczonego do montażu wkrętów z użyciem wiertarko-wkrętarki.

Najbardziej istotnym

elementem zestawu jest prowadnica, która umożliwia wiercenie otworów pod wkręty łączące. Wyposażona ona jest w suwakową regulację kąta wiercenia z naniesionymi oznaczeniami grubości łączonych elementów: 13, 16, 19, 22, 25, 29, 32, 35 i 38 mm.

Po wybraniu suwakiem odpowiedniej grubości materiału, określamy głębokość wiercenia, wkładając wiertło w prowadnicę do zewnętrznej krawędzi suwaka regulacyjnego i zakładając na nie ogranicznik wiercenia, tak jak pokazano na zdjęciach. Do określenia głębokości wiercenia można także wykorzystać instrukcję obsługi zestawu, w której podano jej wartość dla materiałów o grubości 13, 18 i 38 mm (odpowiednio 84, 89 i 108 mm). Następnie wiertło z zamocowanym ogranicznikiem wiercenia wyjmujemy z prowadnicy i mocujemy ją ściskiem na jednym z łączonych elementów, tak jak pokazują zdjęcia. Potem montujemy wiertło w wiertarko-wkrętarce i wykonujemy 2 otwory. Każdy z nich można podzielić na dwa podcinki. Pierwszy ma średnicę 4,4 mm i służy do prowadzenia wkręta, a drugi o średnicy 9 mm przeznaczony jest do chowania jego łba. Po wykonaniu otworów przystępujemy do montażu elementów – w tym celu odpowiednio pozycjonujemy je względem siebie i skręcamy wkrętami o średnicy 4 mm z użyciem bitu oraz maskujemy połączenie kołkami. Należy wiedzieć, że długość wkrętów zależy od grubości łączonych elementów. Ich korelację podaje tabela doboru wkrętów w instrukcji obsługi zestawu. Zgodnie z nią wkręty 4 x 25 mm z omawianego zestawu umożliwiają montaż elementów o grubości 13-18 mm.
Reasumując, zestawem GRAPHITE 55H250 szybko i sprawnie wykonamy niewidoczne połączenia meblowe, osiągając wysoką dokładność i estetykę montażu. Sprawdzi się on w samodzielnych pracach stolarskich, jak też podczas naprawy czy renowacji mebli.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments