Zanurzeniowe pompy żeliwne YATO i FLO

W ofercie firmy YATO znajdziemy dwie pompy zanurzeniowe w żeliwnych obudowach, które chronią urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi i działaniami chemikaliów, przeznaczone do pracy w najtrudniejszych warunkach środowiskowych.


Model YATO YT-85350 został wyposażony dodatkowo w rozdrabniacz ze specjalnie wyprofilowanym frezem, dzięki któremu sprzęt może być stosowany do przepompowywania cieczy z zanieczyszczonych zbiorników (np. szamb czy odstojników). Dzięki wirującemu nożowi tnącemu i przyłączu do węża 2” pompa radzi sobie z zasysaniem i tłoczeniem odpadów o maksymalnej średnicy 30 mm. Sprzęt przeznaczony jest do stosowania zarówno w

gospodarstwach domowych, jak i w rolnictwie, ogrodnictwie, w przedsiębiorstwach komunalnych i budownictwie. Sprawdzi się świetnie przy szybkim wypompowywaniu szamba, wymianie wody w zbiornikach czy podczas osuszania zalanych wodą pomieszczeń.

Z kolei pompa zanurzeniowa FLO 79880 zasilana jest silnikiem o mocy 450 W. Motor o takiej mocy zapewnia maksymalną wysokość pompowania wynoszącą 9 m z wydajnością dochodzącą do 16.000 l na godzinę. Urządzenie można zanurzyć maksymalnie na głębokość 5 m.

Warto dodać, że pompy mają po dwa wyłączniki, które skutecznie chronią sprzęt przed uszkodzeniem – termiczny zabezpieczający silnik przed przegrzaniem i pływakowy, który zapobiega pracy pompy „a sucho”. Bardzo ciekawie została rozwiązana także kwestia przyłączy do węży. Obie pompy mają bowiem uniwersalny króciec. Można podpiąć praktycznie każdy rodzaj węża o odpowiedniej średnicy (unieruchamia się go na urządzeniu za pomocą zwykłej stalowej opaski zaciskowej) lub wąż z systemowym przyłączem „strażackim”. Ten system połączeń jest najpewniejszy, najwygodniejszy i montaż węża do pompy trwa dosłownie sekundę.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar