Zagłębiarka z podcinakiem TSV 60 K od Festool

Na niezawodności, jakości i precyzji zagłębiarek Festool można polegać od 1980 roku. Festool konsekwentnie kontynuuje tę tradycję, wprowadzając na rynek nową zagłębiarkę z podcinakiem TSV 60 K.

43 lat doświadczeń w produkcji zagłębiarek

Zagłębiarką Festool TSV 60 K można wykonać za pierwszym razem na głębokości do 60 mm cięcie bez wyrw po obu stronach obrabianego materiału. Dzięki zintegrowanemu zabezpieczeniu KickbackStop prezentowana pilarka tarczowa TSV 60 K zmniejsza ryzyko obrażeń i uszkodzeń spowodowanych odbiciem. Co więcej, dzięki szerokiemu asortymentowi akcesoriów systemowych można zawsze pracować nią mobilnie i precyzyjnie. TSV 60 K więc, tak jak pilarka stacjonarna, umożliwia uzyskanie jakości warsztatowej na

placu budowy.
Festool od dziesięcioleci słynie z produkcji ręcznych pilarek tarczowych: – Już na początku lat 60. Festool wprowadził na rynek światową nowość: kombinację ręcznej pilarki tarczowej i szyny prowadzącej, a na początku lat 80. pierwszą zagłębiarkę. Dzięki nowym modelom stale podnosimy poprzeczkę w dziedzinie cięcia. Od maja 2023 roku ponownie rozszerzamy naszą ofertę o nową zagłębiarkę z podcinakiem TSV 60 K – informuje Boris Seyfried, menedżer produktu w dziale pilarek Festool.

Cięcie bez wyrw po obu stronach obrabianego materiału

Jak już wspominaliśmy, zagłębiarka z podcinakiem TSV 60 K zapewnia je w pierwszym cięciu. Dzięki temu jest wyjątkowo wydajna, zaś krawędzie cięcia są natychmiast gotowe do oklejania, łączenia itp. – W TSV 60 K zintegrowaliśmy podcinak, co stanowi nowatorskie rozwiązanie na rynku zagłębiarek ręcznych. Jednostkę podcinającą zaprojektowaliśmy z uwzględnieniem ustawiania rzazu i jego głębokości, co daje możliwość wprowadzenia precyzyjnych regulacji, a w połączeniu z diamentową tarczą podcinającą gwarantuje doskonałą jakość cięcia. Dotyczy to nawet wydajnego przycinania płyt z zachowaniem najwyższej jakości – stwierdza Boris Seyfried.

Perfekcyjne przycinanie płyt w aplikacjach wykonywanych mobilnie

– Bardzo praktyczne w codziennej pracy jest to, że zagłębiarka TSV 60 K umożliwia precyzyjne docinanie bez wyrw dużych płyt nie tylko w warsztacie, ale również na placu budowy. Dzięki naszym wszechstronnym elementom wyposażenia systemowego cięcia wykonywane są tak, jak przy użyciu maszyny stacjonarnej. W tej formie to zupełnie nowe rozwiązanie, jakiego do tej pory nie było – mobilne, a przy tym precyzyjnie cięcie bez wyryw z gwarancją zachowania wymiarów – dodaje Boris Seyfried. – W zależności od zastosowania podcinak może być elastycznie włączany lub wyłączany. Perfekcyjne rezultaty są ważne, zwłaszcza w przypadku przycinania płyt. I właśnie z tego powodu nowa zagłębiarka z podcinakiem może być używana również w połączeniu z szyną prowadzącą – co jest typowe dla rozwiązań stosowanych w Festool. Dzięki zamocowaniu szyny prowadzącej za pomocą ścisków śrubowych i regulowanych bez użycia narzędzi szczęk prowadzących TSV 60 K porusza się bez najmniejszego luzu. To gwarancja uzyskania doskonałych rezultatów pracy.

KickbackStop – większe bezpieczeństwo podczas cięcia

Nasze innowacyjne zabezpieczenie KickbackStop w zagłębiarce z podcinakiem chroni element obrabiany i minimalizuje ryzyko obrażeń – kontynuuje Boris Seyfried i dodaje: – Nasza nowa TSV 60 K jest niezwykle precyzyjna, bezpieczna i zapewnia doskonałe rezultaty w cięciu bez wyrw. KickbackStop sprawia, że w przypadku odbicia spowodowanego zakleszczeniem się tarczy pilarskiej podczas cięcia lub zagłębiania się w elemencie obrabianym, tarcza pilarska zatrzymuje się szybciej niż trwa mgnienie oka. Oznacza to, że pilarka wykrywa odbicie i zatrzymuje silnik w ułamku sekundy. Szczególnie praktyczne jest to, że po zadziałaniu KickbackStop pilarka jest natychmiast gotowa do pracy – bez konieczności wymiany i ponoszenia dodatkowych kosztów.

Maksymalna wszechstronność

TSV 60 K jest naszą najbardziej wszechstronną zagłębiarką, ponieważ dzięki głębokości cięcia 60 mm i odchylającej się wraz z tarczą pilarską jednostce podcinającej w połączeniu z szyną prowadzącą możliwe są nawet cięcia ukośne do 45° – mówi Boris Seyfried. Różnorodność systemu wyposażenia TSV 60 K można w pełni docenić dopiero w

codziennym użytkowaniu. Szczególną zaletą jest to, że nowa zagłębiarka może współpracować ze wszystkimi prowadnicami FSK. Dzięki temu uzyskanie powtarzalnych, precyzyjnych i czystych cięć poprzecznych jest dziecinnie proste również „w małym formacie”. Podczas tworzenia nowej TSV 60 K projektanci Festool pomyśleli o wielu szczegółach, np. o łatwej wymianie tarczy pilarskiej FastFix, okienku kontrolnym, regulacji prędkości obrotowej, dokładnym ustawianiu głębokości z podwójną wskazówką oraz precyzyjną regulacją.

Solidna konstrukcja, duża moc i wyjątkowa wydajność

Najnowszej generacji bezszczotkowy silnik EC-TEC sprawia, że pilarka jest praktycznie bezawaryjna i niezwykle wydajna. Obroty do 6800/min zapewniają idealne cięcie, bezwysiłkowy posuw i w rezultacie najwyższą jakość. Dzięki temu nowa zagłębiarka z podcinakiem jest wytrzymała, a w połączeniu z kompleksowym systemem cięcia dopracowana w każdym szczególe: Doskonale radzi sobie zarówno z precyzyjnymi cięciami w litym drewnie, jak i z wydajnym docinaniem płyt – bez wyrw po ich obu stronach. Czasochłonne poprawki też już należą do przeszłości.

Jakość bez kompromisów

W celu zapewnienia bezproblemowego przebiegu pracy zagłębiarka TSV 60 K została włączona do usługi Festool Service, która obejmuje: zlecenie naprawy, zgłoszenie gwarancyjne, ochronę na wypadek kradzieży lub dostępność części zamiennych. Zagłębiarka z podcinakiem TSV 60 K jest dostępna u autoryzowanych dystrybutorów Festool od maja 2023 roku. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.festool.pl.

HB (oprac. mat. Festool)

Zagłębiarka Festool TSV 60 K – dane techniczne

Zasilanie230 V/50 Hz
Pobór mocy (zagłębiarka/podcinak) 1500 W/190 W
Prędkość obrotowa na biegu jałowym tarczy pilarskiej3000-6800 min-1
Prędkość obrotowa na biegu jałowym podcinaka16.000-22.000 min-1
Średnica tarczy pilarskiej/podcinaka168/47 mm
Zakres regulacji kątowej 0-45° 
Głębokość cięcia0-62 mm 
Średnica przyłącza do odsysania pyłu27/36 mm 
Długość przewodu4 m
Ciężar6kg
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments