Zagłębiarka Festool TS 60 K wyznacza standardy cięcia

Zagłębiarka TS 60 K tnie materiał jak masło – lekko, płynnie i precyzyjnie, oferując najwyższy poziom bezpieczeństwa i wszechstronności pracy.

Korzyści z pracy zagłębiarką Festool TS 60 K

Dzięki unikalnej technologii KickbackStop zagłębiarka Festool TS 60 K minimalizuje ryzyko obrażeń, chroni element obrabiany i zwiększa bezpieczeństwo pracy. Większa głębokość cięcia wynosząca 60 mm, co pozwala na cięcie nią drzwi przeciwpożarowych lub litego drewna, zapewnia niezrównaną wszechstronność zastosowań. Zadowoleni będą również ci, którzy układają parkiety, ponieważ zagłębiarka TS 60 K może być łączona z prowadnicami FSK. Na dodatek bezszczotkowy silnik EC-TEC najnowszej generacji sprawia, że omawiana zagłębiarka jest solidna, mocna i

kompaktowa.
Festool już od dziesięcioleci słynie z ręcznych pilarek tarczowych. Ich historia zaczyna się na początku lat 60., kiedy Festool wprowadził na rynek światową nowość: kombinację ręcznej pilarki tarczowej i szyny prowadzącej, a na początku lat 80. pierwszą zagłębiarkę. Opracowując, nowe modele pilarek, Festool stale podnosi poprzeczkę dotyczących ich wymagań. Nie dziwi więc fakt, że zagłębiarka TS 60 K Festool, dostępna od października 2022 r., po raz kolejny wyznacza na całym świecie trendy w konstrukcji tego typu pilarek.

KickbackStop – czyli większe bezpieczeństwo podczas cięcia

– Nasza najlepsza zagłębiarka jest teraz jeszcze bezpieczniejsza, ponieważ unikalne zabezpieczenie KickbackStop nie tylko chroni element obrabiany, ale też minimalizuje ryzyko obrażeń – mówi technik zastosowań i mistrz stolarski Simon Illing i dodaje: – Zagłębiarka TS 60 K jest bardzo precyzyjna, bezpieczna i zapewnia doskonałe rezultaty. W przypadku odbicia, spowodowanego zakleszczeniem tarczy podczas cięcia, KickbackStop zatrzymuje tarczę pilarską szybciej niż trwa mrugnięcie oka. Szczególnie praktyczne jest to, że po zadziałaniu KickbackStop zagłębiarka jest natychmiast gotowa do pracy – bez konieczności wymiany elementów i ponoszenia dodatkowych kosztów.

Czysta różnorodność

TS 60 K Festool to najbardziej uniwersalna zagłębiarka, w której głębokość cięcia wynosząca 60 mm i kompaktowa budowa pozwalają na osiągnięcie doskonałych wyników. Przy jej pomocy można wykonywać nawet cięcia ukośne pod kątem 45° w deskach litych o grubości do 40 mm, w tym z szyną prowadzącą. Różnorodność systemu wyposażenia TS 60 K można w pełni docenić dopiero w codziennym użytkowaniu. Szczególną zaletą jest to, że zagłębiarka Festool może współpracować ze wszystkimi prowadnicami FSK. Dzięki temu uzyskanie powtarzalnych, precyzyjnych i czystych cięć poprzecznych na „rysę” jest dziecinnie proste. Festool po raz kolejny zadbał o wiele innych szczegółów, takich jak łatwa wymiana tarczy pilarskiej, zabezpieczenie przeciwodpryskowe, przykładnica kątowa, prowadnica równoległa, dokładna regulacja głębokości za pomocą podwójnego wskaźnika oraz regulacja precyzyjna.

Solidna i mocna

Określenie „tnie materiał jak masło“ doskonale opisuje spektrum mocy nowej TS 60 K. Bezszczotkowy silnik EC-TEC najnowszej generacji sprawia, że pilarka jest praktycznie bezawaryjna i niezwykle efektywna. Prędkość do 6800 obrotów na minutę zapewnia idealne cięcie, bezwysiłkowy posuw i w rezultacie najwyższą jakość. Dzięki temu zagłębiarka jest solidna, a w połączeniu z kompleksowym systemem cięcia, dopracowana w każdym szczególe. Doskonale radzi sobie zarówno z precyzyjnymi cięciami w litym drewnie, jak i wydajnymi cięciami płyt warstwowych, a przy tym nie wymaga od użytkownika dużego nakładu sił.

Jakość bez kompromisów

Aby codzienne użytkowanie było bezproblemowe, zagłębiarka TS 60 K, tak jak wszystkie narzędzia Festool, objęta jest serwisem Festool (zlecenie naprawy, zgłoszenie gwarancyjne, ochrona na wypadek kradzieży lub dostępność części zamiennych). Nowa zagłębiarka TS 60 K będzie dostępna w sklepach specjalistycznych od października 2022 r. (więcej na festool.pl)

MM (Festool)

Dane techniczne akumulatorowej zagłębiarki Festool TS 60 K

Pobór mocy1500 W 
Prędkość obrotowa na biegu jałowym 3000 do 6800 min-1
Średnica tarczy pilarskiej168 mm 
Zakres ustawień kąta-1°-47° 
Głębokość cięcia 90°/45°0-62/0-45 mm 
Głębokość cięcia 45 mm
Średnica przyłącza do odsysania pyłu27/36 mm 
Ciężar4,6 kg
loading="lazy" width="1100" height="619" src="https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2022/08/Festool-TS60K-05-1100.jpg" alt="" class="wp-image-112490" srcset="https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2022/08/Festool-TS60K-05-1100.jpg 1100w, https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2022/08/Festool-TS60K-05-1100-300x169.jpg 300w, https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2022/08/Festool-TS60K-05-1100-360x203.jpg 360w" sizes="(max-width: 1100px) 100vw, 1100px"/>

fot. Festool