ZAGŁĘBIARKA FESTOOL TS 55 REBQ: PILARKA DLA PRAWDZIWYCH PROFESJONALISTÓW

Zagłębiarki Festool to ręczne pilarki tarczowe, które umożliwiają wykonywanie precyzyjnych cięć z użyciem szyn prowadzących FS. Dlatego znajdują zastosowanie podczas wykańczania wnętrz i obróbki płyt meblowych, elementów fornirowanych, dekoracyjnych, cokołów itd.

Zagłębiarkę Festool TS 55 REBQ wyposażono w 1200-watowy silnik, który generuje obroty w zakresie 2000-5200/min. Za sterowanie i ochronę przeciążeniową maszyny odpowiada elektronika MMC. Oferuje ona 6 funkcji: (1) stabilizację obrotów niezależnie od obciążenia, (2) regulację prędkości obrotowej, (3) łagodny rozruch, (4) zabezpieczenie antyprzeciążeniowe wyłączające urządzenie w przypadku przeciążenia silnika, (5) ochronę przed nadmiernym wzrostem temperatury jego uzwojeń oraz (6) hamulec tarczy pilarskiej (zatrzymuje ją w ok. 2 s po

wyłączeniu maszyny). Do prezentowanej pilarki można też dokupić specjalne zabezpieczenie, mocowane na szynach prowadzących Festool FS, które zapobiega nagłemu cofnięciu się tarczy podczas zagłębiania się jej w ciętym materiale.


Zagłębiarka Festool TS 55 REBQ przystosowana jest do cięcia tarczami o średnicy 160 mm i grubości zęba 2,2 mm (otwór mocujący – 20 mm). W zależności od użytej tarczy możemy ciąć różne rodzaje materiałów: od miękkiego drewna, np. sosnowego, i płyt wiórowych, poprzez twarde jego gatunki, np. dąb, po elementy z aluminium. Maksymalna głębokość cięcia w TS 55 REBQ wynosi 55 mm (dla kąta 0°). Pilarką wykonamy też cięcia skośne w zakresie -1 do 47°.
W konstrukcji testowanej zagłębiarki znajdziemy potrójnie ułożyskowany wałek wirnika, solidną obudowę przekładni oraz płytę stołową, którą wykonano ze stopu magnezu metodą odlewania ciśnieniowego. Taka konstrukcja gwarantuje użytkownikom długą i bezawaryjną pracę.


Tak jak w bliźniaczej zagłębiarce Festool TS 75 EBQ, w omawianym modelu TS 55 REBQ zastosowano opatentowany system zabezpieczenia przeciwodpryskowego. Dzięki niemu można uzyskać czyste krawędzie (tj. bez wyrwań i odprysków) po obu stronach obrabianego materiału podczas wykonywania cięć prostopadłych oraz kątowych. Pilarkę oczywiście wyposażono w funkcję zagłębiania tarczy. Umożliwia ona dokładne wycinanie otworów wewnątrz obrabianego materiału, np. w płytach wiórowych czy w takich gotowych elementach, jak drzwi. Jest to możliwe dzięki specjalnej konstrukcji chowanego klina rozdzielającego oraz zapadkowego ogranicznika głębokości cięcia. Klin chowa się samoczynnie w obudowie podczas zagłębiania w materiał obracającej się tarczy pilarskiej.
W pilarce Festool TS 55 REBQ znajdziemy też łatwy w obsłudze dźwigniowy mechanizm blokady wrzeciona FastFix. Dzięki niemu możemy użyć obu dłoni do montażu/demontażu tarcz, co znacznie ułatwia ich wymianę. Pilarka wyposażona jest w odłączalny przewód plug-it oraz obrotowy króciec służący do podłączenia węża odkurzacza przemysłowego współpracującego z nią w trybie automatycznym. Podłączenie do maszyny odkurzacza umożliwia bezpyłową oraz bezpieczną obróbkę nawet w zamkniętych pomieszczeniach. Zapewnia więc czyste powietrze w miejscu pracy i chroni zdrowie operatora oraz osób pracujących lub znajdujących się w bliskiej odległości pilarki.


W przypadku wykonywania zagłębiarką Festool TS 55 REBQ dokładnych cięć prostoliniowych stosuje się szyny prowadzące Festool FS. Aby prawidłowo ciąć z użyciem szyny, po ustawieniu na niej pilarki należy wyregulować luz jej prowadnic. Służą do tego proste w obsłudze pokrętła. Należy pamiętać, że podczas pracy z szynami Festool pilarka ma mniejszą głębokość cięcia o ok. 5 mm. Testowana maszyna objęta jest gwarancją all-inclusive. Do TS 55 REBQ firma Festool oferuje bogaty wybór tarcz pilarskich przeznaczonych do cięcia różnego rodzaju materiałów: od drewna po aluminium.


Reasumując, zagłębiarka Festool TS 55REBQ oferuje najwyższy na rynku poziom jakości, dokładności

i efektywności cięcia, jak też komfortowej obsługi. Odznacza się także wysoką żywotnością i niezawodnością. Spełnia więc wszystkie wymagania prawdziwych profesjonalistów dotyczące pilarek-zagłębiarek.

 

Dane techniczne zagłębiarki Festool TS 55 REBQ

Pobór mocy1200 W
Prędkość obrotowa tarczy piły2000-5200 min-1
Głębokość cięcia (0°)0-55 mm
Głębokość cięcia przy poch. 45°0-43 mm
Nastawianie skosu-1 – 47°
Przyłącze do odsysania pyłu27/36 mm
Ciężar4,5 kg

 

pins (wykorzystano mat.Festool)

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments