ZACISKARKA DO RUR YATO YT-21750

Powszechność stosowania rur wielowarstwowych w instalacjach wody ciepłej i zimnej wymusza na instalatorach stosowanie właściwych systemów łączenia pojedynczych elementów w dłuższe ciągi technologiczne. Najtrwalsze i najbardziej odporne na występowanie naprężeń są nierozbieralne połączenia zaprasowywane. Do ich wykonania stosuje się specjalne zaciskarki, którymi zaprasowuje się złączki na łączonych elementach rur. Właśnie taką praskę YT-21750 wprowadziła do swojej oferty firma YATO.

 

Zaciskarka YATO YT-21750 przeznaczona jest do pracy z rurami PEX-AL-PEX i PERT-AL-PERT. Jej konstrukcja pozwala na wymienne stosowanie różnego rodzaju matryc. Narzędzie dostarczane jest w zestawie z trzema matrycami typu H o rozmiarach 16, 20 i 26 mm, ale w katalogu marki

YATO znajdziemy także matryce U o takich samych parametrach. Zaciskarka charakteryzuje się ergonomicznym wykonaniem i kompaktowymi wymiarami (długość całkowita 52,5 cm), co jest ważne podczas pracy w ciasnych zakamarkach. Za komfort pracy odpowiada głowica z mechanizmem przegubowym, który pozwala precyzyjnie dozować siłę dociskania, a także profilowane rękojeści z antypoślizgowej okładziny.

Marek Pudło

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar