YATO wspiera polską myśl techniczną

Architekt Jacek Synakiewicz od kilku lat pracuje nad konstrukcją czystego ekologicznie silnika dwusuwowego w układzie X4 o pojemności 500 cm3 o unikalnej konstrukcji oraz motocykla z jego wykorzystaniem. Od tego roku jego prace zaczęła wspierać marka YATO.

 

 

JJ2S X4 500 to idea motocykla szosowego z ekologicznym, dynamicznym silnikiem, dzięki któremu można czerpać ogromną przyjemność z jazdy. – Motocykl ten to próba połączenia wielu wydawałoby się na pierwszy rzut oka sprzecznych inspiracji, między innymi prostoty i “prawdziwości” konstrukcji z lat 20. XX w. (zwłaszcza sportowych), wyrafinowania „anglików” z ich najlepszego okresu, najnowszej technologii

i designu oraz jeszcze czegoś ponadto, wynikającego z czasu i miejsca powstawania tej maszyny – wyjaśnia konstruktor silnika i motocykla Jacek Synakiewicz.
Opatentowany silnik JJ2S jest pierwszym w historii silnikiem dwusuwowym, który podczas pracy nie spala oleju. Taki rezultat konstruktor uzyskał poprzez proste odseparowanie przestrzeni wymiany ładunku od układu smarowania. Silnik ten, jednak w czterocylindrowym układzie krzyżowym, wykorzystujący hipocykloidalny układ korbowy został użyty jako centralny element nośny w nowatorskiej konstrukcji szosowego motocykla.
Wykorzystując najnowsze oprogramowanie CAD – CREO udostępnione przez firmę Econocap, potencjał w postaci najnowocześniejszych maszyn CNC firmy GG Tech, zaangażowanie inż. Wojciecha Garusa, wsparcie firmy Moto Wydech i Motor Tech powstał pokazany na zdjęciach studialny egzemplarz tego motocykla i elementy pierwszego działającego prototypu silnika JJ2S – WG – 125 cm3.
Marka YATO zdecydowała się pomóc konstruktorowi, m.in. poprzez udostępnienie mu narzędzi niezbędnych do pracy. Adam Godula – kierownik marketingu TOYA S.A. podkreśla, że niezwykle istotne jest, aby biznes wspierał podobne inicjatywy: – Bardzo cenimy ludzi z pasją, którzy mają innowacyjne pomysły i nie boją się wprowadzać swoich idei w życie. Takim człowiekiem jest właśnie Jacek Synakiewicz. Poza tym to bardzo dobra idea, dlatego chętnie ją wspieramy. Więcej informacji na temat motocykla i silnika można znaleźć na internetowych stronach: www.jjsdesign.pl i www.ggtech.com.pl

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments