Wysokowydajna tarcza do szlifowania Klingspor A624T Supra

Specjalista w dziedzinie szlifowania metali – Klingspor – wprowadza na rynek nowy typ tarczy do szlifowania: Kronenflex A624T Supra. Wyrób zaprojektowany został do szlifowania stali, żeliwa i stali nierdzewnej, dzięki czemu niemiecka firma oferuje bardzo wszechstronny produkt. Należy on do klasy Supra, czyli przeznaczony jest w głównie do zastosowań w przemyśle, gdzie wymagania jakościowe są najwyższe.

Nowa tarcza A624T zapewnia dużą wydajność i agresywność odróbki, aż do całkowitego zużycia. Wysoka trwałość i wydajność utrzymuje się nawet przy małej powierzchni styku z materiałem obrabianym, a więc przy obróbce krawędzi i połączeń spawanych, w

tym spoin pachwinowych. Dzięki zastosowaniu nowatorskiej receptury spoiwa nawet podczas najcięższej obróbki prowadzonej z dużym dociskiem nie występuje efekt przedwczesnego wykruszania się ziarna, nazywany przez szlifierzy jego sypaniem, dzięki czemu komfort pracy rośnie w odczuwalnym stopniu. Najlepsze wyniki osiąga się, stosując szlifierki kątowe dużej mocy gwarantujące utrzymanie prędkości skrawania nawet przy dużym docisku.

A624T świetnie sprawdza się u wytwórców wszelkiego typu konstrukcji stalowych. Testy wykonywane u użytkowników końcowych na popularnych gatunkach stali konstrukcyjnych S235 i S355 potwierdziły jej wysokie walory użytkowe przy zachowaniu bezkonkurencyjnej wydajności.

W odniesieniu do konkurencyjnych wyrobów nowa tarcza oferuje dwu-, a nawet trzykrotnie wyższe masy usuniętego urobku, co obniża koszty obróbki szlifierskiej. Produkt dostępny jest w standardowych wymiarach: 115 x 6 mm, 125 x 6 mm, 180 x 6 mm i 230 x 6mm.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar