WYRZYNARKI STHOR 79473, 79474 i 79476

Do katalogu elektronarzędzi marki Sthor trafiają właśnie trzy nowe wyrzynarki. Ich parametry techniczne i praktyczne możliwości sprawiają, że każda z nowych maszyn przeznaczona jest dla innej grupy odbiorców.

79473_a

Wyrzynarka Sthor 79473

To lekka i poręczna maszyna do cięcia drewna o grubości do 55 mm i stali do 6 mm. Napędzana jest niedużym silnikiem o mocy 500 W z maksymalną prędkością 3000 skoków/min. Prędkość pracy silnika można zmieniać za pomocą pokrętła. W modelu tym stosuje się brzeszczoty typu U mocowane w gnieździe kluczem

imbusowym. Ostrze tnące pracuje pod przezroczystą osłoną, która stanowi część systemu odsysania nieczystości. W tylnej części obudowy znajduje się króciec przyłączeniowy do odkurzacza przemysłowego. Aluminiowa stopa jest odchylana w obie strony o 45° i pozwala wykonywać cięcia skośne.

 

Wyrzynarka Sthor 79474

Jest maszyną nieco bardziej zaawansowaną technicznie od modelu 79473. Choć obie maszyny mają taką samą konstrukcję z uchwytem żelazkowym, to jednak Sthor 79474 napędzany jest mocniejszym silnikiem 650-watowym, który zapewnia maksymalną prędkość skoku brzeszczota 3000 min-1 regulowaną za pomocą pokrętła. Mocniejsza jednostka napędowa sprawiła, że wyrzynarką tą przetniemy elementy drewniane o grubości do 65 mm, a metalowe – do 8 mm. Co ważne, w układzie napędowym zastosowano mechanizm podrzynania regulujący poruszanie się brzeszczotu po łuku. Cztery poziomy ustawienia tego parametru pozwalają wybrać, czy maszyna ma pracować wydajnie, czy precyzyjnie. W modelu tym producent zastosował też inny rodzaj osprzętu – pracuje ona z brzeszczotami typu T, które w gnieździe mocuje się beznarzędziowo. Takie rozwiązanie podnosi komfort obsługi elektronarzędzia. Stopa – oprócz pochylania o 45° w obie strony do cięć skośnych – ma miejsce do zamontowania prowadnicy równoległej. Także w tym modelu znajdziemy króciec do przyłączenia odkurzacza.

79474_a

Wyrzynarka Sthor 79476

Oferuje najwięcej mocy. Generują ją 850-watowy silnik z płynną regulacją pracy za pomocą pokrętła (maksymalna prędkość skokowa 3000 min-1). Narzędzie to bez problemu poradzi sobie z drewnianym elementami o grubości aż 100 mm i metalowymi 10 mm. Podobnie jak w modelu 79474, tak i tutaj zastosowano mechanizm pendulum oraz beznarzędziowy system mocowania brzeszczotu typu T. Producent w tej wyrzynarce dodał czerwoną diodę laserową, która precyzyjnie wskazuje linię cięcia na obrabianym materiale. Ta najbardziej uniwersalna maszyna sprawdzi się świetnie w cięciu paneli, płyt wiórowych, PCV, poliwęglanu komorowego, pleksi. Pozwala na wycinanie okrągłych i nieregularnych otworów oraz na długie, proste cięcia. To dzięki mocowanej w stopie prowadnicy równoległej. Dzięki możliwości pochylania stopy o 45° w obie strony wyrzynarką wykonany też cięcia skośne.

79476_a
Marek Pudło

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar