Wyrzynarka Tryton TMR711K

Wyrzynarka Tryton TMR711K to urządzenie klasy DIY. Jednak pod względem obsługi i wyposażenia technicznego spełnia wygórowane standardy elektronarzędzi profesjonalnych.

W testowanej wyrzynarce Tryton TMR711K zastosowano silnik o mocy 710 watów i elektroniczną regulację częstotliwości suwów brzeszczotu w zakresie 750-3000 min-1. Pokrętło, którym regulujemy szybkość pracy, znajduje się w tylnej części urządzenia. Zaś włącznik na w przedniej górnej części obudowy silnika. Tryton TMR711K ma metalową obudowę przekładni, która zapewnia pewne zamocowanie mechanizmów i zwiększa trwałość wyrzynarki.

Prezentowane urządzenie, tak jak większość wyrzynarek dostępnych na rynku, ma dwa tryby pracy: (1) liniowy ruch brzeszczotu oraz (2)

wahadłowy. Amplitudę ruchu wahadłowego ustawia się trzystopniowo za pomocą prostego przełącznika dźwigniowego. Testowana wyrzynarka ma obrotową rolkę prowadzącą brzeszczot, która przeciwdziała odchylaniu się na tego narzędzia na boki podczas cięcia krzywoliniowego. Znajdziemy w niej także beznarzędziowo obsługiwany uchwyt brzeszczotu i laser wyznaczający linię cięcia. Stopę wyrzynarki wykonano z lekkiego stopu magnezu i wyposażono w nakładkę z tworzywa sztucznego, która zapobiega zarysowywaniu obrabianych powierzchni. Urządzenie ma też kluczykową regulację skosu cięcia w zakresie 0-45° oraz króciec do odkurzacza umożliwiający odsysanie wiórów, dzięki czemu nie dochodzi w czasie pracy do pylenia.

Tryton TMR711K ma tzw. konstrukcję gałkową, co oznacza, że jego korpus spełnia funkcję rękojeści. Przekrój korpusu jest niewielki i dlatego urządzenie jest wygodne w trzymaniu dla większości użytkowników. Elementy służące do obsługi elektronarzędzia rozmieszczono klasycznie. Naszym zdaniem, obsługa omawianej wyrzynarki jest łatwa i prosta dla każdego użytkownika. Jest to, niewątpliwie, zasługą zastosowania w niej mechanizmu beznarzędziowego mocowania brzeszczotów.

Reasumując, wyrzynarka Tryton TMR711K to urządzenie ergonomiczne i dysponujące dużą zdolnością cięcia. Do jego zalet, niewątpliwie, należy zaliczyć prostą i szybką obsługę oraz sterowanie elektroniczne, co pozwala dostosować urządzenie do rodzaju wykonywanej operacji.

 

Dane techniczne wyrzynarki Tryton TMR711K

Moc

710 W

Zakres skosu cięcia

0-45°

Częstotliwość skoku brzeszczotu

750-3000 min-1

Waga

3 kg

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar