WYPOSAŻENIE WARSZTATOWE YATO

YATO powiększa swoją ofertę wyposażenia warsztatowego o mobilną szafkę serwisową oraz dźwigniowe wciągniki łańcuchowe.

 

W nowej ofercie wyposażenia warsztatowego YATO znajdziemy szafkę serwisową YT-55300 z sześcioma szufladami na prowadnicach kulkowych, zamykanymi centralnym zamkiem. Umieszczono w nich 12 wkładów wypełnionych potrzebnymi w warsztacie narzędziami – w sumie aż 177 sztuk. Nasadki wykonane są ze stali chromowo-wanadowej CrV 50BV30, akcesoria – ze stali CrV 6140, zaś bity – ze stali S2.
Konstrukcja szafki powstała z podwójnej blachy stalowej z uniwersalną perforacją na bocznych ściankach. Ma ona narożne odbojniki, które chronią przed przypadkowym uszkodzeniem, np. karoserii samochodu. Blat wykonany z polipropylenu z wykończeniem antypoślizgowym

wytrzymuje obciążenie do 300 kg, każda z trzech górnych szuflad udźwignie do 25 kg, a każda z trzech dolnych – do 35 kg. Aby zachować właściwą mobilność szafki, wyposażono ją w cztery mocne kółka jezdne o średnicy 125 mm, z których dwa posiadają hamulec postojowy. Ta solidna i dobrze wyposażona szafka serwisowa jest polecana jako wyposażenie niezbędne w warsztatach samochodowych i stacjach obsługi pojazdów.

yt-55300_b

Jako wyposażenie stanowisk serwisowych i produkcyjnych YATO proponuje dźwigniowe wciągniki łańcuchowe o symbolach od YT-58962 do YT-58968. Jest to oferta pięciu profesjonalnych urządzeń o napędzie ręcznym i udźwigu od 750 do 9000 kg. Wciągniki te umożliwiają podnoszenie elementów konstrukcyjnych, ustawianie maszyn, wstępne napinanie lin i skuteczne zabezpieczanie ciężkich ładunków. Urządzenia charakteryzuje zwarta stalowa konstrukcja z precyzyjnym mechanizmem zapadkowym dźwigni, minimalizującym ruch potrzebny do podnoszenia ładunku. Wyposażeniem jest łańcuch o długości roboczej 150 cm, zakończony hakiem o konstrukcji zwiększającej bezpieczeństwo pracy. Korpus urządzenia jest lakierowany proszkowo i estetycznie wykonany. Wprowadzone do oferty YATO dźwigniowe wciągniki łańcuchowe stanowią osprzęt uzupełniający np. do wciągarki bramowej. Nie wymagają źródła zasilania, dlatego zakres ich zastosowania może być bardzo duży. Ważną cechą tych urządzeń jest prostota obsługi.

opr. HB

yt-55300

ZOBACZ TAKŻE

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
primal Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
primal
primal

Całkiem fajna jest taka skrzynka na narzędzia. Mam sporo takiego wyposażenia we własnym warsztacie (sporo zamawiałem za pośrednictwem ….) i przyznać muszę, że dzięki niektórym elementom wyposażenia pracuje się dużo łatwiej. 😉