WYDAJNY ODKURZACZ KOMINKOWY DEDRA DED6595

Kominek to nie tylko przyjemność, ale także obowiązki – na czele z koniecznością usuwania popiołu. Na szczęście tę czynność można wykonać komfortowo, pod warunkiem że zdecydujemy się na zakup odkurzacza kominkowego Dedra DED6595.

 

Posiadanie kominka ma mnóstwo zalet. Wielu osobom kojarzy się on z nastrojowymi wieczorami spędzonymi przy migoczących płomieniach. Kominek pełni więc rolę domowego ogniska i oprócz swojej podstawowej funkcji, jaką jest ogrzewanie pomieszczeń, wnosi odrobinę magii do codzienności mieszkańców domu. Wymaga więc pieczołowitej dbałości o czystość, którą zapewnia odkurzacz kominkowy Dedra DED6595. Jest on urządzeniem wydajnym, intuicyjnym w obsłudze i konserwacji. Umożliwia odsysanie zimnego popiołu z kominków, pieców na

drewno i węgiel, popielniczek lub grilli. Przeznaczony jest do pracy na sucho. Ma też bardzo pożyteczną funkcję wydmuchu powietrza. Można nim zatem precyzyjnie oczyszczać powierzchnie, jak też wykorzystać generowany strumień powietrza do natleniania opału podczas rozpalania ognia. Co więcej, odkurzacz kominkowy Dedra DED6595 może również pełnić rolę odkurzacza przemysłowego i być wykorzystany w pracach remontowych. To jego ważna funkcjonalność rozszerzająca zakres stosowania.

Odkurzacz kominkowy Dedra DED6595 pod wieloma względami różni się od zwykłego odkurzacza. Zasilany jest mocnym 1200-watowym silnikiem wytwarzającym w rurze ssącej podciśnienie o wartości 17.000 Pa. Dzięki temu popiół w bardzo szybkim tempie jest zasysany wprost do jego zbiornika i nie wznosi się w powietrze.
Odkurzacz kominkowy Dedra DED6595 wyposażony jest w metalowy żaroodporny zbiornik o pojemności 18 l oraz metalowe klamry mocujące jego głowicę mieszczącą m.in. silnik z turbiną. Urządzenie ma również bardzo dobry system filtracji, którego sercem jest zmywalny filtr HEPA, wspomagany przez pneumatyczny system oczyszczania. Wprawia on filtr w drgania, które skutecznie strzepują pył, który osadził się na ściankach. System można włączać za pośrednictwem przycisku znajdującego się na górze obudowy. Pozwala on wykorzystać pełną moc odkurzacza podczas sprzątania i nie dopuszcza do jej spadku.

 

Elementem odkurzacza mającym styczność z popiołem jest żaroodporna końcówka o długości 25 cm. Zasysany przez nią popiół jest transportowany metalowym, a jednocześnie elastycznym wężem powlekanym do żaroodpornego zbiornika. Wąż ma długość 1 m, czyli dokładnie tyle, ile jest potrzeba, aby dokładnie posprzątać popiół z kominków, pieców na drewno i węgiel, popielniczek czy grilli. Producent pomyślał również o odpowiedniej długości przewodu zasilającego. W wielu dostępnych na rynku modelach ma on jedynie 3 m długości – ten w odkurzaczu Dedra jest o 33% dłuższy i użytkownik zyskuje dodatkowy metr zasięgu.

Nowy odkurzacz kominkowy Dedra to urządzenie charakteryzujące się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Wykonany jest z materiałów wysokiej jakości, co gwarantuje wysoką skuteczność w czasie prac porządkowych oraz oczyszczania kominków, pieców na drewno i węgiel, jak też popielniczek lub grilli. Odkurzacz polecamy wszystkim miłośnikom kominków i użytkownikom różnego typu pieców węglowych, którzy chcą je oczyszczać szybko i komfortowo.

 

GEB, pins

 

Dane techniczne odkurzacza kominkowego Dedra DED6595

Moc znamionowa silnika/napięcie zasilania1200 W/230 V
Pojemność zbiornika18 l
Maksymalne podciśnienie17 kPa
Stopień ochrony przed dostępem bezpośrednimIPX0
Przepływ powietrza90 m3/h
Waga4,5kg

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments