Wszystko, co należy wiedzieć o oknach dachowych

Okna dachowe są doskonałym rozwiązaniem dla pomieszczeń zlokalizowanych na poddaszu. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który rzuci nieco światła w temacie charakterystyki okien dachowych.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż okien dachowych?

Większość domów jednorodzinnych oraz wielorodzinnych dysponuje przestrzenią na poddaszu, którą można ciekawie oraz praktycznie zagospodarować. Jednak jeżeli zaaranżujemy ją, nie uwzględniając okien zyskamy pomieszczenie, które będzie oświetlane jedynie przesz sztuczne światło. Okna dachowe wpuszczą naturalne światło do naszej przestrzeni i tym sposobem uczynią ją wiele przyjemniejszą. Każde jasne pomieszczenie optycznie sprawia wrażenie większego, a przebywający w nim człowiek czuje się o wiele lepiej.
W zależności od potrzeby

mogą Państwo wybierać pojedyncze małe okna lub zdecydować się na większe szklane powierzchnie. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie kilku mniejszych kwater koło siebie. Okna dachowe mają również zastosowanie w pomieszczeniach ze spadem na suficie. Współcześnie produkowane okna dachowe cechują się najwyższym bezpieczeństwem użytkowania oraz niezawodnością. Nie stanowią newralgicznego punktu w domu, lecz swoją jakością zwiększają jego zabezpieczenie. Różnorodność wykonania pozwala na dostosowanie okien kolorystycznie oraz stylem do danego budynku i jego pomieszczenia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien dachowych?

Okna dachowe służą rozjaśnieniu przestrzeni. W przyjemny sposób nadają dodatkowego klimatu do pomieszczenia i sprawiają, że staje się przytulniejsze. Jednak podczas wyboru okien dachowych nie powinniśmy się skupiać jedynie na ich wizualnym odbiorze.
Przede wszystkimi należy zadbać o jakość produktu. Odpowiedni materiał okien sprawi, że dom będzie bardziej energooszczędny.
Dobrze izolowane okna potrafią świetnie zatrzymywać temperaturę wewnątrz pomieszczenia i nie dopuszczać do przedostania się zimnego powietrza do środka. W tym wypadku znaczenie ma również ilość warstw z jakiej wykonana jest szyba.
Kolejną ważną kwestią jest zapewnienie o nieprzepuszczalności okien oraz całości kwatery. Na płaskich i spadzistych dachach okna są w większej mierze narażone na warunki atmosferyczne. Muszą więc cechować się wysoką niezawodnością zarówno w kwestii zabezpieczania przed wodą jak i wilgocią.
Szczelność okna ma również wpływ na dźwiękoszczelności oraz zapewnianie prawidłowej akustyki w pomieszczeniu.
Dobrze jest sprawdzić też działanie mechanizmów. Powinny być łatwe w obsłudze np. przy okazji potrzeby umycia okien, ale również codziennym otwieraniu. Bardzo praktyczna jest możliwość rozszczelnienia okien lub modele, które mają dodane dodatkowe lufciki, przez które może dostać się świeże powietrze do pokoju.
Przykładem oferty od sprawdzonego producenta są okna Fakro, które łączą w sobie elegancję, wytrzymałość i łatwość obsługi. Produkt jest również bardzo bezpieczny, a szyby są antywłamaniowe oraz stanowią skuteczną barierę w razie pożaru. Więcej informacji o produktach firmy Fakro znajdą Państwo na stronie https://portalokienny.pl/pol_m_okna-dachowe_Okna-dachowe-PRODUCENT_Okna-dachowe-FAKRO-2217.html.

Rodzaje okien dachowych

Okna dachowe można podzielić zarówno jeżeli chodzi o ich konstrukcje, czyli na uchylne, obrotowe oraz uchylno-obrotowe, jak i na dodatkowe funkcje, które mogą wykonywać.
W drugim przypadku mamy do czynienia z różnymi modelami, które technologicznie zostały opracowane w taki sposób żeby spełniać jak najwięcej potrzeb klienta. Są to m.in okna dachowe:
• antywłamaniowe,
• dźwiękoszczelne,
• elektryczne,
• pogrubiane (pogrubienie rozumie się jako dodawanie dodatkowych warstw szkła w szybie).

Niekiedy możemy spotkać linie produkcyjne, które łączą w sobie kilka z tych cech. Ponadto okna dachowe można dostosować wedle potrzeb aranżacji oraz własnego gustu. Występują w kilku odcieniach kolorystycznych oraz wariantach materiału. Najbardziej popularnymi oknami dachowymi pozostają białe modele wykonane z PVC/PCV oraz mocniejsze, drewniane.

Dodatki do okien dachowych

Decydując się na okna dachowe mogą Państwo zapoznać się również z atrakcyjną ofertą praktycznych uzupełnień okiennych. Wśród nich znajdują się wszelkiego rodzaju dodatkowe ochrony takie jak moskitiery przeciwko insektom, markizy, żaluzje oraz rolety. Rolety mogą być montowane wewnątrz pomieszczenia lub na zewnątrz. Duża część klientów decyduje się na montaż zewnętrzny, ponieważ poza właściwościami ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem stanowi również dodatkową warstwę termiczną, która nie przepuszcza zimna. Bardzo ciekawym rozwiązaniem

jest montaż zewnętrznej rolety solarnej, która pozwala na dodatkowe zaoszczędzenie na zużywanej energii. Taka roleta jest zautomatyzowana, kierujemy nią za pomocą panelu lub aplikacji. Jednocześnie dzięki gromadzonej energii jest samowystarczalna. Wybierając okna dachowe możemy dzięki nim stworzyć swoją ulubioną przestrzeń w domu.

HB

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments