Wozy wiertnicze ADIAM

Wozy wiertnicze są specyficzną grupą maszyn wykorzystywanych w budownictwie do bardzo specjalizowanych zadań.

Przy pomocy takich wozów wykonuje się wyłącznie pionowe otwory w nawierzchniach betonowych. Zakres możliwych do uzyskania średnic otworów to zwykle 50-600 mm, ich głębokość najczęściej nie przekracza standardowej długości użytecznej wiertła, tj. 450 mm, choć możliwe jest też głębsze wiercenie z zastosowaniem przedłużek.

Konieczność skonstruowania tak wyspecjalizowanej maszyny pojawiła się w związku z pracami na nawierzchniach czynnych lotnisk, na przykład w celu wykonywania otworów pod oświetlenie nawigacyjne, gdzie zasadniczą rolę odgrywał czas wiercenia i brak konieczności kotwienia wiertnicy. Wozy wiertnicze

doskonale sprawdzają się również podczas pobierania próbek z warstw nawierzchni dróg, placów postojowych czy lotnisk, a także przy pracach wiertniczych w tunelach.
Wóz wiertniczy to w zasadzie wiertnica na samodzielnym podwoziu ze zbiornikiem wody. Ciągnięta przez samochód osobowy jest ustawiana na miejscu wykonania otworu i stabilizowana na własnych podporach. Wiertło napędzane jest przez silnik hydrauliczny lub spalinowy?i opuszczane/podnoszone mechanicznie lub hydraulicznie.

Wozy wiertnicze oferowane przez firmę ADIAM są efektem długoletnich doświadczeń ich angielskiego producenta. Posiadają wszystkie niezbędne elementy umożliwiające bardzo szybką?i sprawną pracę. Operator po dojechaniu na miejsce stabilizuje wóz we właściwym miejscu na trzech hydraulicznie opuszczanych podporach. Następnie zakłada wiertło na wał silnika hydraulicznego napędu, ustala parametry przepływu właściwe dla stosowanej średnicy wiertła (prędkość obrotową wiertła), uruchamia silnik spalinowy napędzający pompy wodną i hydrauliczną. Teraz już, stojąc?w najbardziej dogodnym miejscu, przy pomocy manetki zdalnie steruje przebiegiem wiercenia. Po uzyskaniu wymaganej głębokości otworu zmienia kierunek posuwu aż do całkowitego wyjęcia wiertła z otworu. Teraz już pozostaje tylko usunięcie rdzenia z otworu i przeznaczenie go do recyklingu lub zabezpieczenie przed transportem do laboratorium.

Bestsellerem w ofercie jest model AWW-400FH. Ten w pełni hydrauliczny wóz wiertniczy ma status przyczepy lekkiej (masa własna tylko 490 kg), a więc nie wymaga specjalnych dodatkowych uprawnień od kierowcy pojazdu ciągnącego. Co więcej, AWW-400FH umożliwia nawet do 5 godzin ciągłej pracy.

Bestsellerem w ofercie jest model AWW-400FH. Ten w pełni hydrauliczny wóz wiertniczy ma status przyczepy lekkiej (masa własna tylko 490 kg), a więc nie wymaga specjalnych dodatkowych uprawnień od kierowcy pojazdu ciągnącego. Co więcej, AWW-400FH umożliwia nawet do 5 godzin ciągłejpracy.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar