WOZY WIERTNICZE ADIAM AWW-600B

W ofercie wrocławskiej firmy Adiam wśród wielu specjalistycznych maszyn znajdują się wozy wiertnicze. Maszyny te często wykorzystywane są do pobierania próbek podczas budowy dróg czy przy montażu oświetlenia pasów startowych na lotniskach, przy budowie tuneli itp.

AWW-600B-ok

Wozy wiertnicze Adiam umożliwiają wykonywanie otworów bez konieczności kotwienia do nawierzchni, dzięki czemu znacząco skracają czas ich wykonania. Urządzenia te służą do wykonywania otworów pionowych w zakresie średnic 50–600 mm o długości 450 mm. Oczywiście, możliwe jest uzyskanie większych głębokości poprzez zastosowanie odpowiednich elementów przedłużających

wrzeciono. Wóz wiertniczy to rodzaj wiertnicy hydraulicznej lub spalinowej, zamontowanej na samodzielnym podwoziu. Ciągnięty przez samochód jest stabilizowany na własnych podporach (opuszczane/podnoszone mechanicznie lub hydraulicznie) w miejscu wykonywania prac. Wyposażono go także w zbiornik z wodą, co umożliwia wiercenie na mokro i jest niezbędne przy bardzo twardych materiałach.

panel sterowania do aww-600b

Wozy wiertnicze oferowane przez firmę ADIAM są efektem długoletnich doświadczeń ich europejskiego producenta. Mają wszystkie niezbędne elementy umożliwiające bardzo szybką i sprawną pracę. Operator po dojechaniu na miejsce stabilizuje wóz we właściwym miejscu na trzech opuszczanych podporach (najczęściej hydraulicznie). Następnie zakłada wiertło na wał silnika służącego do napędu, ustala parametry przepływu właściwe dla stosowanej średnicy wiertła (prędkość obrotową), uruchamia silnik spalinowy napędzający pompy wodną i hydrauliczną. Następnie, stojąc w najbardziej dogodnym miejscu, za pomocą pulpitu zdalnie steruje przebiegiem wiercenia. Po uzyskaniu wymaganej głębokości otworu zmienia kierunek posuwu aż do całkowitego wyjęcia wiertła z otworu. Następnie pozostaje tylko usunięcie rdzenia z otworu i przeznaczenie go do utylizacji lub odpowiednie zabezpieczenie na czas transportu do laboratorium.

MZ (Adiam)

TS wóz wiertniczy

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar