Wózek warsztatowy Wera 1 Tool Rebel 9700 z 94 narzędziami

W ofercie firmy Wera pojawił się wózek narzędziowy 1 Tool Rebel 9700. Wyróżnia się bardzo solidnym wykonaniem, wysoką wytrzymałością i wyszukaną estetyką spod znaku Tool Rebel. W jego szufladach znajduje się 94 narzędzi Wera: nasadki, bity, grzechotki, klucze imbusowe itd.

Klasa premium wśród wózków

Wózek narzędziowy to rozwiązanie zaakceptowane powszechnie przez warsztaty zajmujące się serwisowaniem pojazdów, samolotów, maszyn itp. Służy ono zarówno do pracy, jak i do transportu oraz przechowywania narzędzi. Na rynku dostępne są różnorako wykonane wózki narzędziowe. Produkty te różnią się oferowanymi funkcjonalnościami, wymiarami i nośnością, a przede wszystkim jakością wykonania (solidnością i trwałością). Omawiany wózek warsztatowy 1

Tool Rebel 9700 to produkt z najwyższej półki jakościowej o wyrafinowanej estetyce spod znaku Tool Rebel, którą Wera opracowała dla swoich narzędzi. Ma podwójne ścianki blaszane, zaś jego konstrukcja jest spawana. Zastosowano w nim osłony 4 krawędzi narożników, które pełnią funkcję amortyzatorów i zabezpieczają wózek przed skutkami uderzeń.


Wózek narzędziowy 1 Tool Rebel 9700 wyposażono w 7 szuflad: 5 płytkich i 2 głębokie. Szuflady płytkie mają wymiary (szer. x wys. x gł) 522 x 81 x 398 mm, zaś głębokie – 522 x 166 x 398 mm. Wszystkie z nich są bardzo dokładnie polakierowane i dzięki temu odporne na zabrudzenia oraz łatwe w czyszczeniu. Poruszają się na teleskopowych, łożyskowanych prowadnicach z mechanizmem miękkiego domykania. Wózek wyposażony jest w tzw. wzajemną blokadę szuflad, która umożliwia wysunięcie tylko jednej z nich i w ten sposób praktycznie redukuje do zera ryzyko jego przewrócenia się na skutek przeważenia masą większej ilości narzędzi. Do całkowitego zamknięcia szuflad służy centralny zamek na klucz chroniący ich zawartość przed dostępem osób niepowołanych. Znajduje się on na jednym z krótszych boków wózka w miejscu łatwo dostępnym. Takie usytuowanie zabezpiecza przed uszkodzeniem zarówno klucz, jak i sam zamek.
W wózku zastosowano duży, całkowicie uszczelniony blat roboczy wykonany z tworzywa sztucznego odpornego na działanie rozpuszczalników. Dzięki temu do wnętrza wózka nie przedostaną się płyny eksploatacyjne mogące znajdować się w częściach wymontowanych mechanizmów pojazdów. Blat roboczy wyposażono w gniazda na akcesoria, uchwyt na laptopy itp.
Omawiany wózek narzędziowy 1 Tool Rebel 9700 posiada 4-kołowy, podwójnie łożyskowany układ jezdny. Łożyskowane są zarówno same kółka, jak i pionowe osie skrętne (łożyska z podwójnym wieńcem kulkowym) dwóch kółek umożliwiających skręcanie. Kółka te wyposażone są podwójne hamulce. Pierwszy służy do unieruchamiania kółek w ich osi poziomej, dzięki czemu wózek nie stacza się po pochyłych powierzchniach, a drugi przeciwdziała skutkom niezamierzonego pionowego skręcenia kółek. Każde z 4 kółek ma nośność wynoszącą 250 kg. W układzie jezdnym wózka zastosowano też odporne na działanie olejów i kwasów elastyczne rolki zapewniające płynne poruszanie się, a także pierścienie ochronne zapobiegające wnikaniu zanieczyszczeń i okręcaniu się nitek na kółkach. Tak skonstruowany układ jezdny umożliwia bezproblemowe przemieszczanie mocno obciążonego wózka. Ułatwia je ergonomiczny i wytrzymały uchwyt. Wykonano go z metalu i pomalowano proszkowo na kolor czarny.

Bogate wyposażenie narzędziowe

Jak już wspomniano, w 4 szufladach wózka 1 Tool Rebel 9700 mieszczą się 94 narzędzia Wera. Są one ułożone w profilowanych wkładkach piankowych. Pierwsza z nich to wkładka piankowa 9710 z wkrętakami Set 1 (18-częściowa), druga – 9720 wkładka piankowa Zyklop 1/4” 8000 A Set 1 z kluczami nasadowymi (37-częściowa), trzecia – 9731 wkładka piankowa 6003 Joker Set 1 z kluczami płasko-oczkowymi (19-częściowa), i czwarta – 9740 wkładka piankowa z kluczami trzpieniowymi Set 1 (20-częściowa).

Naszym zdaniem, wózek warsztatowy Wera 1 Tool Rebel 9700 z 94 narzędziami to doskonała propozycja dla intensywnie pracujących warsztatów mechanicznych – zarówno samochodowych, jak

i motocyklowych oraz zajmujących się serwisem maszyn itd. Prezentowany zestaw narzędziowy nie tylko usprawnia pracę i czyni lżejszą, ale także dzięki wysokiej trwałości i niezawodności zawartych w nim produktów podnosi jej standardy pod względem terminowości i niskich kosztów realizacji.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments