Włoski debiut europejskiego formatu International Hardware Fair

International Hardware Fair Italy odbędzie się w dniach 5-6 maja 2023 r. w Fiera di Bergamo. Targi są europejskim formatem International Hardware Fair z Kolonii.

Koelnmesse zorganizuje w br. we Włoszech europejskie wydanie globalnych International Hardware Fair. Nowe targi mają nazwę International Hardware Fair Italy. Są międzynarodowym projektem skierowanym na rynek europejski, który będzie organizowany w latach nieparzystych. Jego tematyką są wyroby metalowe, przez co rozumie się elektronarzędzia, narzędzia ręczne, pneumatyczne, zamocowania, okucia, systemy bezpieczeństwa, które przeznaczone są dla profesjonalistów z różnych branż, majsterkowiczów i entuzjastów prac ogrodowych, jak również stanowią zaopatrzenie przemysłu i rzemiosła. – Decyzja o uruchomieniu International

Hardware Fair Italy jest zgodna z naszą strategią wzmacniania globalnego portfolio Koelnmesse i jednocześnie stanowi odpowiedź na rosnący popyt na włoskim rynku targowym – poinformował Gerald Böse, CEO Koelnmesse GmbH.

Zgodnie z zapowiedzią Koelnmesse, nowa impreza odbywać się będzie na przemian z International Hardware Fair (niem.: EISENWARENMESSE). Włoska wersja International Hardware Fair czerpie więc swoją treść, styl i filozofię działania, cele oraz jakość z największych na świecie targów dla branży metalowej. Fakt organizacji imprezy we Włoszech podkreśla wagę rynku tego kraju, który jest także jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla wydarzeń targowych o znaczeniu europejskim. Wybór Bergamo na lokalizację International Hardware Fair Italy spełnia wymagania dotyczące rozwoju i międzynarodowości nowego wydarzenia. Miasto to bowiem jest bardzo dobrze skomunikowane z Europą i znajduje się w strategicznym miejscu w północnych Włoch.

Od pewnego czasu z włoskiego i europejskiego rynku zbieraliśmy sygnały o potrzebie wydarzenia, które zapewni branży sprzętu technicznego, budowlanego i DIY niezbędną do prawidłowego oraz efektywnego działania ciągłość relacji z rynkiem – stwierdził Thomas Rosolia, dyrektor generalny włoskiego oddziału Koelnmesse. – Jako organizatorzy targów postanowiliśmy włożyć całe swoje doświadczenie w uruchomienie międzynarodowej wystawy, która zaspokoi rzeczywiste potrzeby branży sprzętu technicznego, budowlanego i DIY. Cel ten osiągniemy dzięki współpracy z partnerami instytucjonalnymi oraz wiodącymi firmami produkcyjnymi i dystrybucyjnymi – konkluduje Thomas Rosolia.

Hardware Fair Italy skierowane będą do bardzo szerokiego grona odwiedzających: od tradycyjnych i profesjonalnych dystrybutorów sprzętu metalowego do sklepów z narzędziami, od dużych detalistów i marek DIY do sklepów z farbami oraz materiałami budowlanymi. Oczywiście, będą również obecni producenci i importerzy, dystrybutorzy i decydenci z panelu branżowego, coraz ważniejsze platformy e-commerce, centra ogrodnicze, kupcy, firmy branżowe i usługowe. Targi uzupełnia pełen kalendarz imprez towarzyszących: spotkania biznesowe z największymi dystrybutorami, konferencje, strefy demonstracyjne i warsztaty szkoleniowe pozwalające zgłębić tematy i problemy szybko zmieniającej się gospodarki.

opr. HB (mat.Koelnmesse)

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments