WKRĘTARKI AKUMULATOROWE FEIN DO METALU

Nowe akumulatorowe wiertarko-wkrętarki i wkrętarki udarowe FEIN w wersji 12 V i 18 V oferują optymalną prędkość skrawania i regulowane momenty obrotowe. Dostępny jest do nich szeroki wybór akcesoriów QuickIN przeznaczonych do obróbki metalu.

 

FEIN wprowadza w maju na rynek nowe modele wkrętarek akumulatorowych do obróbki metalu w wersji 12 V i 18 V, które mają wielorakie zastosowanie operacyjne. Nowe wiertarko-wkrętarki 18 V są też wyposażone w złącze FEIN QuickIN. Przypominamy, że akcesoria FEIN QuickIN zapewniają wyższą precyzję pracy w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami oraz szybką ich wymianę w przypadku różnych zastosowań: wiercenia, gwintowania i wkręcania. Wkrętarki akumulatorowe do metalu muszą spełniać wysokie i bardzo

zróżnicowane wymagania w zależności od ich zastosowania. Firma FEIN konsekwentnie tworzy rozwiązania dla branży konstrukcji stalowych i produkcji zbiorników, dopasowując wszystkie komponenty do intensywnej eksploatacji przy obróbce metali.

a0001907

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe oferują wysokie momenty obrotowe i optymalne prędkości skrawania

Wyposażono je w bezszczotkowe silniki FEIN PowerDrive. Wyróżniają się one bardzo wysoką trwałością i o ponad 30% wyższą sprawnością w porównaniu z silnikami DC. Zmniejszają zużycie akumulatora, przedłużając znacznie jego żywotność. Najmocniejszą wkrętarką akumulatorową firmy FEIN jest nowy model ASCM 18 QM. Oferuje on optymalną prędkość skrawania dla szerokiego zakresu średnic otworów. Dzięki 4-biegowej przekładni mamy do dyspozycji obroty z zakresu 400–3850 min-1. Wkrętarka generuje wysoki moment obrotowy umożliwiający wykonywanie dużych otworów o średnicy do 25 mm, które wycina się otwornicami z węglików spiekanych. Silnik w ASCM 18 QM jest zamknięty w szczelnej obudowie, która chroni jego podzespoły i elektronikę przed nawet najdrobniejszym pyłem metalowym. Urządzenie gwarantuje również wysokie bezpieczeństwo pracy, gdyż w przypadku nagłego zablokowania wiertła czy gwintownika elektroniczny wyłącznik zatrzymuje jego obroty, zapewniając ochronę użytkownika. 2-biegowa wkrętarka FEIN ABS 18 jest również wyposażona w bezszczotkowy silnik i złącze QuickIN. Sprawdza się doskonale w wierceniu i gwintowaniu otworów o średnicy do 10 mm.

i0000886_mHg

Uchwyt QuickIN do akumulatorowych wiertarko-wkrętarek

Dzięki akcesoriom QuickIN firmy FEIN można szybko i niezawodnie przygotować urządzenie do różnych zastosowań – do wiercenia, gwintowania i wkręcania. Adapter do gwintowania zapobiega ślizganiu się gwintownika, zaś do nasadek udarowych umożliwia ich stosowanie w wiertarko-wkrętarce.

a0001874

FEIN MultiVolt – nowe złącze akumulatora do wszystkich klas napięcia

Elektronarzędzia 18 V są wyposażone w złącze MultiVolt i mogą współpracować ze wszystkimi akumulatorami litowo-jonowymi FEIN od 12 V do 18 V, w tym również ze starszymi bateriami o mniejszej pojemności. Nowe złącze mają wybrane modele wiertarko-wkrętarek, wkrętarek udarowych, nożyc skokowych, do blachy i szczelinowych oraz urządzeń FEIN SuperCut.
Technologia SafetyCell z osobnym przewodem komunikacyjnym zapewnia niezawodną ochronę akumulatora przed przeciążeniem, przegrzaniem i głębokim rozładowaniem. Wszystkie elektronarzędzia, akumulatory i ładowarki FEIN można zarejestrować w celu uzyskania bezpłatnej 3-letniej gwarancji FEIN PLUS.

i0000885_mHg

Wkrętarki udarowe z akumulatorem 12 V i 18 V oraz bezszczotkowym silnikiem

Akumulatorowe wkrętarki udarowe FEIN przeznaczone są do montażu/demontażu śrub metrycznych i calowych. Są dostępne w wersji 12 V i 18 V. Urządzenia osiągają momenty obrotowe o wielkości do 290 Nm. Sześć poziomów jego ustawienia pozwala na wkręcanie i wykręcanie śrub od M5 do M18 z optymalnym momentem obrotowym. Wytrzymały kowadełkowy mechanizm udarowy, wykonany w całości z metalu, odznacza się wysoką trwałością.

i0000629_neu_mHG

W praktyce z powodu obciążeń mechanicznych lub korozji momenty stosowane do

odkręcania śrub muszą być wyższe od momentów ich dokręcania, jak to np. ma miejsce w przypadku montażu kół czy szczęk mocujących. Aby ułatwić odkręcanie zapieczonych śrub, nowe wkrętarki udarowe FEIN mają na biegu w lewo moment obrotowy wyższy o 10% niż na biegu w prawo (więcej na: www.fein.com/drills). Nowe wkrętarki akumulatorowe FEIN oraz akcesoria QuickIN będą dostępne w sprzedaży w specjalistycznych sklepach od mja br.. Listę dystrybutorów znaleźć można na stronie: http://www.fein.pl/pl_pl/wyszukiwanie-dystrybutora.

opr. HB

i0000901_mHg

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments