WKRĘTARKA UDAROWA TRYTON 20V

Wiertarko-wkrętarka TJV20, oprócz typowych dla tego rodzaju narzędzia prac – wkręcania oraz wiercenia w drewnie oraz metalu, pozwala wykonywać otwory metodą udarową. Zastosowana przekładania generuje udary, które po zastosowaniu odpowiedniego wiertła kruszą mur czy cegły.

Konstrukcja i parametry techniczne udarowej wiertarko-wkrętarki TJV20 czynią z niej wszechstronne narzędzie łączące w sobie cechy typowe dla wkrętarek oraz wiertarek z udarem mechanicznym. Wyboru trybu pracy dokonujemy za pomocą pierścienia. W przypadku wiercenia w murze ustawiamy go tak aby strzałka wskazywała symbol młotka. Jeśli chcemy wiercić w drewnie, stali – adekwatnie ustawiamy znaczek wiertła.

Należy zwrócić również uwagę na to, że udarowa wkrętarka Tryton ma, aż

22 pozycje sprzęgła, czyli z dużą precyzją dostosujemy moment obrotowy do potrzeb. Maszyna ma także inny uchwyt wiertarski, niż ten zastosowany w modelu TJV10. Zamontujemy w nim wiertła z uchwytami o maksymalnej średnicy 13 mm. Możemy wykonywać otwory: w murze i cegle o średnicy do 10 mm, w drewnie do 25 mm, a w stali do 13 mm. Zakresy są zatem wystarczające do wykonania większości prac montażowych.

Praca akcesoriami o dużych średnicach, np. świdrami czy koronkami, możliwa jest m.in. dzięki wyposażeniu wiertarko-wkrętarki TJV20 w szybkomocujący uchwyt wiertarski 1-częściowy zintegrowany z automatyczną blokadą wrzeciona. Dzięki temu osprzęt możemy mocować jedną ręką. Udarowa wiertarko-wkrętarka TJV20 to ciekawa i maszyna o wysokich parametrach użytkowych. Idealna do zastosowań w czasie prac remontowych i montażowych.

Na chwilę obecną w skład rodziny urządzeń Tryton zasilanych z systemowego akumulatora wchodzi osiem różnych maszyn: dwie wiertarko-wkrętarki, szlifierka kątowa, pilarka tarczowa, piła szablasta, wyrzynarka, dmuchawa do liści oraz nożyce do żywopłotu.

Sercem systemu jest akumulator. Tryton proponuje ich trzy rodzaje. Różnią się one pojemnością. Podstawowy model o standardowej pojemności 1,5 Ah, pośredni – 2Ah, a najpojemniejszy – 4Ah

Dla typowych użytkowników domowych wystarczy bateria 1,5 Ah. Dla rzemieślników optymalnym wyborem będzie akumulator 4 Ah. Energia w nim zgromadzona w większości przypadków jest wystarczająca do napędzania maszyn przez sześćdziesiąt minut. Jeśli chodzi o konstrukcję serca systemu Tryton 20V, to dwa akumulatory wyposażone są w ogniwa renomowanego światowego producenta smartfonów i urządzeń RTV i AGD. Zadbano także o wysoką jakość elementów sterujących oraz chroniących baterię przed przypadkowym uszkodzeniem mechanicznym. Dodatkowo każdy akumulator został wyposażony w intuicyjny wskaźnik poziomu naładowania. Skalę odwzorowują diody led.


W systemie Tryton 20V do wyboru mamy dwie ładowarki. Podstawowa i zarazem tańsza – ładowarka TJ3LD jest w stanie naładować baterię w czasie od trzech do pięciu godzin. W systemie nie mogło oczywiście zabraknąć szybkiej ładowarki. Decydując się na model TJ1LD naładujemy każdy akumulator 1,5Ah i 2Ah w czasie około jednej godziny a akumulator 4Ah w czasie około 2 godzin

JCh

Dane techniczne wiertarko-wkrętarki akumulatorowej Tryton TJV20

Napięcie zasilania 20V
Liczba ustawień sprzęgła 21+3
Lampa LED +
Uchwyt wiertarski szybkoozaciskowy 0,8-13mm
Udar mechaniczny +
Maks. moment obrotowy 44 Nm
Obroty na biegu jałowym (I/II bieg) 0-400/0-1500min-1

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar