Wkrętarka Bosch GSR 12V-35 FC Professional

Bosch GSR 12V-35 FC to kompaktowa wkrętarka zasilana prądem o napięciu 12 V, wyposażona we FlexiClick System do montażu uchwytów i adapterów.

Wkrętarka Bosch GSR 12V-35 FC i jej zastosowania

Wiertarko wkrętarka Bosch GSR 12V-35 FC Professional przeznaczona jest do lekkiego montażu niewymagającego wykorzystywania dużego momentu obrotowego, tj. powyżej 40 Nm. To 12-woltowe, kompaktowe i bardzo lekkie urządzenie, które można stosować w miejscach, w których niemożliwe lub utrudnione jest użycie tego typu standardowo wykonanych elektronarzędzi. Rozszerzony zakres aplikacji to wynik wyposażenia nowej wiertarko-wkrętarki we FlexiClick System. W jego skład wchodzą wymienne uchwyty: wiertarski GFA 12-B, do końcówek wkręcających GFA 12-X,

kątowy GFA 12-W i do wkręcania blisko krawędzi GFA 12-E. Szybką i beznarzędziową wymianę tych akcesoriów w nowej wiertarko-wkrętarce umożliwia proste w obsłudze systemowe mocowanie. Wybrany przez nas uchwyt nakłada się na urządzenie i przekręca pierścień mocowania w prawo, a po chwili rozlegające się kliknięcie oznacza prawidłowe zamontowanie akcesoria. Czynność demontażu jest odwrotna – po prostu obraca się pierścień w lewo i po usłyszeniu kliknięcia możemy zdjąć uchwyt wymienny z elektronarzędzia. FlexiClick System umożliwia pracę w miejscach trudno dostępnych, np. wiercenie/wkręcanie blisko krawędzi, w ograniczonych przestrzeniach czy w tzw. niewygodnych pozycjach. Wiertarko wkrętarka Bosch GSR 12V-35 FC Professional jest to więc doskonałe narzędzie do różnorakich prac serwisowych, instalacyjnych, montażu mebli, zabudów itp.

Wkrętarka Bosch GSR 12V-35 FC i jej konstrukcja

Bosch wyposażył ją w innowacyjny napęd i sterowanie elektroniczne zapewniające dużą wydajność pracy. Ergonomiczna obudowa sprzętu kryje więc w sobie wysokosprawny silnik bezszczotkowy oraz współpracujące z nim 2-biegową przekładnię planetarną i sprzęgło do regulacji momentu obrotowego. Na I biegu wiertarko wkrętarka Bosch GSR 12V-35 FC Professional generuje obroty 0-460/min i maksymalny twardy moment obrotowy 35 Nm; zaś na drugim użytkownik dysponuje prędkością obrotową 0-1750 min-1. Może więc wybierać pomiędzy dużą siłą a wysoką szybkością i efektywnością wiercenia/wkręcania, jak też optymalnie dobrać obroty do rozmiarów stosowanego wiertła czy montowanego wkrętu itd. Urządzeniem możemy wykonywać otwory w drewnie o średnicy do 32 mm, zaś w metalu – do 10 mm. Zamontujemy nim śruby i wkręty o średnicy do 8 mm.

Wkrętarka Bosch ma regulowane płynnie obroty za pomocą włącznika spustowego. Ich kierunek zmienia się przełącznikiem suwakowym. Z kolei do regulacji momentu obrotowego podczas precyzyjnego wkręcania służy 20-pozycyjny pierścień. Ustawia się nim także tryb wiercenia. Dzięki dużemu zakresowi regulacji momentu obrotowego wiertarko-wkrętarką Bosch GSR 12V-35 FC Professional możemy w różnych materiałach montować wkręty na stałą głębokość. Precyzję montażu podnosi elektryczny hamulec, który zatrzymuje obracający się bit natychmiast po wyłączeniu urządzenia.

Prezentowane elektronarzędzie jest klasy HEAVY DUTY, czyli odznacza się bardzo solidnym wykonaniem, wysoką wytrzymałością oraz trwałością i może być używane do intensywnej pracy. O jego długą żywotność dba elektronika sterująca, a dokładniej mówiąc system Electronic Motor Protection, który chroni silnik bezszczotkowy przed przeciążeniem.

Dane techniczne wkrętarki akumulatorowej Bosch GSR 12V-35 FC Professional

Napięcie zasilania18 V
Maks. średnica wkręcania8 mm
Maks. średnica wiercenia w drewnie/stali32 mm/10 mm
Maks. moment obrotowy (twardy/miękki)35/20 Nm
Maks. prędkość obrotowa (I/II bieg)0-460/0-1750 min-1
Zakres mocowania uchwytu wiertarskiego0,8-10 mm
Diody oświetlające+
FlexiClick System+
Typ akumulatora/napięcie/pojemnośćLi-Ion/12 V/2.0, 3.0 lub 6.0 Ah
Waga bez akumulatora0,59 kg


Omawiana wiertarko-wkrętarka Bosch GSR 12V-35 FC Professional jest lekka, perfekcyjnie wyważona, zaś jej elementy chwytne pokryte miękką antypoślizgową okładziną (soft-grip). Jak przystało na profesjonalne elektronarzędzie, wyposażono ją też w diodę doświetlającą miejsce pracy.

Do zasilania wiertarko-wkrętarki GSR 12V-35 FC Professional służą systemowe akumulatory Bosch GBA o napięciu 12 V i pojemnościach 2.0, 3.0 lub 6.0 Ah. O dostępnym poziomie energii w podpiętym akumulatorze informuje wskaźnik, w który wyposażone jest nowe urządzenie.

12-woltowa wiertarko wkrętarka

Bosch GSR 12V-35 FC Professional to więc ergonomiczny, uniwersalny i kompaktowy sprzęt. Oferuje nie tylko maksymalną poręczność, ale także najwyższy, dostępny poziom użyteczności.

LP

Zdjęcia:LP

ZOBACZ TAKŻE
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrek
Piotrek
1 rok temu

Szkoda, że autor nie pokusił się o dodaniu informacji, że GSR 12V-35 FC można zamienić w chyba pierwszą na świecie wiertarkę udarową z systemem SDS za pomocą przystawki GFA 12-H.