Wkrętaki dynamometryczne Wera Kraftform Safe-Torque Speed 7510 i 7515

Wkrętaki dynamometryczne Wera Kraftform Safe-Torque Speed 7510 i 7515 w tym roku rozszerzają bogatą ofertę niemieckiej firmy Wera, producenta narzędzi ręcznych klasy premium.

Przeznaczone precyzyjnego montażu

We wkrętakach dynamometrycznych Wera Kraftform Safe-Torque Speed 7510 i 7515 zastosowano 5-stopniowe mechanizmy zapadkowe, które umożliwiają ustawienie 5 różnych momentów obrotowych w zakresach 1-3 Nm (Kraftform Safe-Torque Speed 7510) i 2-6 Nm (Kraftform Safe-Torque Speed 7515). Oba narzędzia mają blokadę mechanizmu (Torque Lock), co pozwala na ich wykorzystanie jako tzw. standardowych wkrętaków, co jest szczególnie

przydatne podczas demontażu połączeń gwintowych. Do ustawiania jednego z 5 momentów obrotowych i blokowania mechanizmu zapadkowego służy wygodna w obsłudze regulacja suwakowa znajdująca się w uchwycie omawianych wkrętaków. O wybranym momencie obrotowym informuje przypisana mu liczba całkowita od 2 do 6, która pojawia się we wskaźniku regulacji. Z kolei o załączeniu blokady (Torque Lock) powiadamia jej ikona. Zastosowanie w prezentowanych wkrętakach dynamometrycznych Wera Kraftform Safe-Torque Speed 7510 i 7515 mechanizmu zapadkowego wyeliminowało konieczność ich zerowania po wykonanej pracy, co jest konieczne w przypadku tego typu narzędzi wykorzystujących mechanizm sprężynowy.

Ergonomia i rozwiązania ułatwiające pracę

Oba wkrętaki wyposażono w 2-kompenentowy, ergonomiczny uchwyt. Są one 2-kierunkowe i umożliwiają nastawę momentów obrotowych z dokładnością ±10%. Pracuje się nimi łatwo, gdyż osiągnięcie ustawionego momentu obrotowego sygnalizowane jest dobrze słyszalnym kliknięciem i wyraźnie wyczuwalne dłonią. Co ważne, wysoką dokładność pracy zapewnia mechanizm ślizgowy, który blokuje narzędzie, zapobiegając niepożądanemu przekroczeniu ustawionego momentu obrotowego.

Wkrętaki dynamometryczne Wera Kraftform Safe-Torque Speed 7510 i 7515 dostępne są pojedynczo lub w zestawach. Oprócz nich w tym roku Wera przygotowała profesjonalne komplety: 7-częściowy zestaw narzędzi do instalacji fotowoltaicznych 9524 Set 1,4-częściowy zestaw z kluczem dynamometrycznym do pomp ciepła/systemów klimatyzacji 9530 oraz 20-częściowy zestaw warsztatowy 9532 z nitownicą do łańcuchów rowerowych.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments