WKRĘTAKI AKUMULATOROWE DREL CON-EAS-1301, CON-EAS-1302 I CON-EAS-1303

Marka DREL rozszerzyła swoją ofertę o trzy modele wkrętaków akumulatorowych oznaczonych jako CON-EAS-1301, CON-EAS-1302 i CON-EAS-1303 i oferujących różnorodny zakres możliwości montażowych. Dzięki temu użytkownik może wybrać maszynę najlepiej zaspokajającą jego potrzeby.

 

Nowe wkrętaki akumulatorowe DREL to znakomity przykład na to, w jaki sposób z korzyścią dla użytkownika można różnicować ofertę i tym samym powalczyć o jego uwagę w miejscu sprzedaży. Wszak tego typu maszyna należy do bardzo prostych w obsłudze elektronarzędzi i jej podstawowym zadaniem jest wkręcanie i wykręcanie wkrętów czy śrub. Użytkownik ma za zadanie jedynie wybrać odpowiednią do typu łba śruby końcówkę wkrętakową zamontować ją w uchwycie narzędziowym,

nacisnąć włącznik i wykonać pracę.

 

Wkrętaki akumulatorowe CON-EAS-1301, CON-EAS-1302 i CON-EAS-1303 mają niewielkie rozmiary i wagę. Bardzo dobrze leżą w dłoni i można nimi sprawnie manewrować. A niska waga sprawia, że nawet długotrwała praca nimi nie jest uciążliwa.
Nowe maszyny DREL w dużym uproszczeniu składają się z rękojeści , która skrywa silnik, oraz gniazda narzędziowe, w którym montuje się bit. Energia niezbędna do pracy pochodzi z umieszczonego w rękojeści akumulatora. Aby uruchomić maszynę, należy wybrać prawe lub lewe obroty i wcisnąć przycisk spustowy.

 

Wkrętaki DREL zasilane są zintegrowanymi akumulatorami litowo-jonowymi o napięciu 3,6 V i pojemności 1,3 Ah (CON-EAS-1302) oraz 1,5 Ah (CON-EAS-1301). Każda z maszyn wyposażona jest w diodowy wskaźnik poziomu naładowania akumulatora. Dzięki temu użytkownik na bieżąco ma dostęp do informacji o pozostałej do wykorzystania energii.


Wkrętak Drel CON-EAS-1301

Jest urządzeniem, które wyposażono w poręczny magazynek na bity podobny do bębenka stosowanego w rewolwerach. Do poszczególnych jego sześciu gniazd możemy załadować końcówki wkrętakowe, z których najczęściej korzystamy. W tym celu należy odciągnąć osłonę do przodu i całkowicie wypchnąć zasobnik bitów z narzędzia. Można wówczas w miejsce bitów, z których nie będziemy korzystać, włożyć potrzebne akurat końcówki. Do zasobnika pasują najbardziej popularne bity o długości 25 mm.
Aby wymienić końcówkę w czasie pracy, należy także odciągnąć osłonę zasobnika do przodu. Zwalnia to blokadę i automatycznie chowa używany bit do środka. Następnie obracamy zasobnik do momentu odnalezienia potrzebnej końcówki, odciągamy osłonę do tyłu i bit zostaje zmieniony oraz zablokowany.

 

Ciekawym rozwiązaniem udostępnionym przez producenta w modelu CON-EAS-1301 jest w pełni automatyczny system blokowania wrzeciona (auto-lock). Unieruchamia on wrzeciono, kiedy wkrętak nie jest włączony, i umożliwia ręczne wkręcanie. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie np. podczas luzowania mocno dokręconych wkrętów. Ręcznie bowiem możemy zaaplikować znacznie większy moment obrotowy i poluzować połączenie, aby za chwilę uruchomić wkrętak i zdemontować sprawnie wkręt, korzystając z obrotów maszyny. Urządzenie oferuje nam prędkość obrotową 230/min i moment o wartości 4,5 Nm.


Wkrętak Drel CON-EAS-1302

Oferuje tylko podstawowe funkcje i obroty 150/min. Końcówki wkrętakowe mocuje się w 6-kątnym gniazdowym uchwycie 6,35 mm. Natomiast kierunek obrotów wybiera się włącznikiem głównym przez naciśnięcie go w górnej lub dolnej części (analogicznie do kluczy udarowych). Jeżeli uruchomimy wkrętak, naciskając spust w jego górnej części, wybieramy obroty prawe, a jeśli w dolnej, lewe. Naszym zdaniem wkrętak Drel CON-EAS-1302O jest bardzo poręczny i przeznaczony dla użytkowników, którzy używają prostych oraz ekonomicznych rozwiązań.


Wkrętak Drel CON-EAS-1303

To model, który możemy intensywniej pracować. Oferuje on użytkownikowi obroty wynoszące 210/min, mechaniczną regulację momentu obrotowego taką jak w wiertarko-wkrętarkach i punktowe pomocnicze oświetlenie miejsca pracy. Ma też rozkładaną rękojeść pistoletową i umieszczoną w niej mocną diodę LED. Po obróceniu i rozłożeniu rękojeści wkrętak Drel CON-EAS-1303 staje się praktyczną, mocno świecącą latarką, którą

uruchamia się osobnym włącznikiem. Urządzenie wyposażono też w słupkowy przełącznik kierunków obrotów. Jest ono dostarczane w praktycznym opakowaniu z tworzywa sztucznego, w którym znajduje się komplet 53 najbardziej popularnych końcówek wkrętakowych.

Podsumowując, nowe wkrętaki marki DREL to praktyczna propozycja dla majsterkowiczów i gospodarstw domowych. Narzędzia te, w naszej ocenie, umożliwiają sprawne wykonywanie drobnych prac montażowych, takich jak np. skręcanie zakupionych mebli (dokładne wyniki ich testów podaje tabela zamieszczona w artykule). Zaś modele CON-EAS-1301 i CON-EAS-1303 oferują znacznie więcej funkcji niż jedynie wkręcanie i wykręcanie wkrętów. Zarówno zintegrowanie z wkrętakiem mocnej latarki, jak też wzbogacenie go o zasobnik bitów to rozwiązania niewątpliwie zwiększające funkcjonalność tych narzędzi. Idą one zgodnie ze współczesnymi trendami, biorąc zapewne przykład z telefonów komórkowych, które jeszcze nie tak dawno służyły tylko do dzwonienia, a dziś to w zasadzie kieszonkowe komputery wykorzystywane do komunikacji internetowej, robienia zdjęć, kręcenia filmów itd.

GEB

Dane techniczne wkrętaków Drel CON-EAS-1301, CON-EAS-1302 i CON-EAS-1303

ModelCON-EAS-1301CON-EAS-1302CON-EAS-1303
Napięcie zasilania/pojemność/rodzaj akumulatora3,6 V/1,5 Ah/Li-Ion3,6 V/1,3 Ah/Li-Ion3,6 V/bd.*/Li-Ion
Obroty (min-1)230150210
Moment obrotowy (Nm)4,5bd.bd.
Obroty prawe/lewe+++
Czas ładowania (h)3-53-53-5
Masa (kg)0,48bd.bd.

Wyniki testów wkrętaków Drel CON-EAS-1301, CON-EAS-1302 i CON-EAS-1303

Testowane narzędzieCzas wkręcania wkrętakiem CON-EAS-1301Czas wkręcania wkrętakiem CON-EAS-1302Czas wkręcania wkrętakiem CON-EAS-1303
Wkręcanie wkrętu 4 x 35 mm w sklejkę budowlaną4,09 s4,23 s5,07 s
Wkręcanie wkrętu 4,5 x 48 mm w sklejkę budowlaną6,11 s8,13 s
Wkręcanie wkrętu 4 x 35 mm w kantówkę sosnową4,04 s6,02 s4,16 s
Wkręcanie wkrętu 4,5 x 48 mm w kantówkę sosnową5,20 s6,19 s
Wkręcanie wkrętu 3,5 x 16 mm w kantówkę sosnową4,11 s
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments